Taşımalı Eğitimde Güvenlik

İçişleri Bakanlığı’nın, okul servis araçlarının huzur ve güven içerisinde yolculuk yapmalarını sağlamak amacıyla yayımladığı genelge doğrultusunda, “Okul Servisleri ve Taşımalı Eğitim Güvenliği” konulu toplantı yapıldı.

Gaziosmanpaşa Lisesi Toplantı Salonunda, Vali Cevdet Can başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, taşımalı eğitim ve okul servisleri konusunda karşılaşılan sorunlar, çözüm önerileri ve alınması gereken tedbirler konuşuldu.

Toplantıda ilk olarak söz alan Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Fikri Demir, Tokat’taki taşımalı eğitim hakkında genel bilgiler verdi. İl Emniyet Müdür Yardımcısı Salih Turalı ise konuşmasında; yapılan denetimlerden, eğitim faaliyetlerinden bahsederken, amaçlarının cezalandırmak değil bilgilendirmek ve bilinçlendirmek olduğunu söyledi.

Vali Cevdet Can ise konuşmasına, Mustafa Kemal Atatürk’ün “Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır” sözlerini hatırlatarak başladı. İyi idarenin amacının insanların yüzünü güldürmek olduğunu dile getiren Vali Can, “İyi idareyi gerçekleştirmek için de iradenizi ve kararlılığınızı ortaya koyacaksınız. Bir işi ancak, ‘iyi yaparım’ derseniz iyi yaparsınız.” dedi.

İnsanların en önemli sıfatlarının Allah’a kul ve vatana millete hizmet olduğunu ifade eden Vali Can, “Hepimiz, yaptığımız görevle büyüğüz. Hizmette astlık üstlük yoktur. Kim işini iyi yaparsa, makbul olan odur.” dedi.

Taşımalı eğitim konusunun çok önemli olduğunu belirten Vali Can, köy yollarının yol sorununun ortadan kalkacağını, bunun için 2017 yılında Özel İdare bütçesinin yüzde ellisini yol yapımına ayırdıklarını dile getirdi.

Toplantı sonunda, katılımcılar ve yetkililer karşılıklı görüş alış verişinde bulunuldu.

Vali Cevdet Can başkanlığında, düzenlenen toplantıya Vali Yardımcısı Mehmet Suphi Küsbeci, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Salih Turalı, ilgili kurumların temsilcileri, okul müdürleri, okul aile birliği başkanları ve servis şoförleri katıldı.