İstanbul”da ki Tokat”lılar Buluşması

Alkışlıyorum, gururla…

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan”ı İstanbulda hemşerilerimizle buluşturup bizi gururlandıran TOKKON Başkanı Mehmet Salih Ün ve Yönetimi, Federasyon ve Dernek başkanlarını ve yöneticilerini, üyelerini tebrik ediyorum.

İstanbul”da Tokat”lıların abisi olmayı hakeden Milletvekilimiz Harun Karaca”yı kutluyorum bu organizasyonu Tokat”lılara kazandırdığı için.

Canlı yayınlarda, haberlerde “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Tokat”lılar buluşmasında” başlayan başlıklarla bu gün teşekkürleri fazlası ile hakettiniz.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Tokat”lılar buluşmasında Tokat”lıların tekrardan onure edilmesi sevindirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Tokat”lılar buluşmasında Alman”yaya meydan okuması ana manşetleri Tokat”lılara bir bir selam vermesi geceyi unutulmaz yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan:
“5 bin yıllık geçmişiyle bir tarih ve medeniyet beldesi olan Tokat’ın pek çok âlimin şehri olmasının yanı sıra fedakârlıkların, kahramanlıkların, millî mücadelenin, millî iradenin ve millî şahlanışın şehri olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Mayıs 1919’da İzmir işgalini haber alan Tokatlıların reddi ilhak cemiyetleri kurduğunu ve işgali Niksar’da düzenlenen bir toplantı ve gösteri ile protesto ettiklerini hatırlattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tokatlılar için vatanın bir karış toprağının dahi işgal altında olması ölüme eşdeğer bir acıdır. Dün öyleydi, bugün de öyle olduğunu çok iyi biliyorum. Tokat bir asır önce olduğu gibi bugün de Türkiye’nin istiklal ve istikbal mücadelesinde en ön safta yer alıyor” dedi.

Tüm Gurbetteki Tokatlıları saygı ile selamlıyorum.

Hüseyin Kömür