Batı dünyası, ortaçağ ruhuna geri döndü

Memur-Sen İl Temsilcisi Suat Mantar, Avrupa ülkelerinin Ortaçağ’daki karanlık ve barbar ruhlarına geri döndüklerini, insan hakkı ihlali, demokrasinin rafa kaldırılması, uluslararası hukuk ve teamüllerin ayaklar altına alınması gibi her türlü çifte standardı yaşamaya başladıklarını söyledi. Mantar, devletin Hollanda’ya karşı uygulayacağı her yaptırımın da arkasında olacaklarını ifade etti.

Mantar, yazılı yaptığı açıklamada Almanya’da başlayan hazımsızlığın Hollanda’ya sıçradığını belirterek, şöyle devam etti:

““Ortaçağ Batı’sının barbarlığı ile karşı karşıya kalmış olan Sayın Bakanımız Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’ya geçmiş olsun derken, cesur davranışından, bütün Hollanda’yı korkutacak cesur ve metanetli meydan okumasından dolayı da kutluyoruz.

Önce Almanya salon vermedi, bunu Hollanda izledi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun uçağına iniş izni vermeyen, ardın da ASPB Fatma Betül Sayan Kaya’yı, Rotterdam’daki Türkiye Konsolosluğu’na sokmayan Hollanda, çizmeyi aşmış, diplomatik kuralları, uluslararası hukuku ve genel teamülleri görmezden gelerek, büyük bir skandala imza atmıştır.

Dünyaya sözde insan hakkı ve demokrasi ihraç edenlerin, söz konusu Türkiye olunca çifte standart yapıyorlar. Bu büyüyen ve gelişen Türkiye’den duydukları rahatsızlığın en bariz göstergesi.

Bundan sonra, coğrafyamızın batısında olmasında başka özelliği olmayan bu ülkelerin söz ve telkinlerine aldırış edilmeyecek. Çifte standart konusunda yüzsüzlükte zirve yapmış Batı’nın başka ülkelere ve özellikle ülkemize karşı söyleyeceği her sözü, ‘ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz’ anlayışıyla görmezden geleceğiz. Ayrıca, söze bakacağız söz mü, diye; söyleyene bakacağız, adam mı, diye.

Vatandaşlarımızın Hollanda’ya karşı tepkilerini dile getirmeleri en doğal haklarıdır. Hukuk içinde kalınması gerekiyor. Hükümetimizin Hollanda’ya karşı uygulayacağı her yaptırımın arkasında olacağımız.

16 Nisan referandumuna da bu anlayışla yaklaşıyoruz. Dostumuz gibi görünenleri gerçek yüzü ortaya çıkmaya başladı. Terör örgütlerine hamilik yapmaktan çekinmeyen, bunu gözümüzün içine sokarcasına yapan ve gösteren Batı ülkelerinin, ülkemize karşı takındıkları tavrı ibretle izliyoruz. Onların rahatsızlığı milli iradenin perçinlenecek olması, güçlü ve lider ülke Türkiye’nin temellerinin atılacak olması. Bölgesinde lider ve söz sahibi bir Türkiye’nin ayak seslerinin duyulmuş olması. İşte biz Memur-Sen ve Sağlık-Sen olarak güçlü teşkilatımız, büyük ailemizle ‘evet’ diyoruz.”