Büyüklerimize Hürmet, Kararımız Evet

AK Parti Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkanlığı tarafından Yaşlılar Haftası münasebetiyle “Büyüklerimize Hürmet Kararımız Evet” adı altında ülke geleninde programlar düzenledi. Bu kapsamda AK Parti Tokat Sosyal Politikalar İl Başkanlığı tarafından da düzenlenen programda Huzur evi sakinleri ile bir araya gelindi.
Programa Ak Parti İl Başkanı Metin Polat, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, AK Parti Tokat Milletvekili Prof. Dr. Coşkun Çakır, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Havva Sabuncuoğlu, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ahmet Bay, İl Genel Meclis Başkanı Adem Dizer, Gençlik Kolları Başkanı Mesut Aktürk’ün yanı sıra birçok davetli katıldı.
“AK PARTİ SİZLERİN EVİDİR”
Programda açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Metin Polat AK Parti İl Başkanlığımızı yani kendi evinizi teşriflerinizle şereflendirdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum, diyerek “Büyüklerimize Hürmet Kararımız Evet” adı altında gerçekleştirdiğimiz bu özel programda sizlerle birlikte olmanın memnuniyetini belirtmek istiyorum. AK Parti olarak insanı merkeze alan bütüncül bir yaklaşımla büyüklerimize yük değil servetimiz olarak bakmaktayız. Sizlerin geçimlerinizi kolaylıkla karşılamanızı, sağlıklı ve huzurlu bir hayat sürmenizi amaçlamaktayız. Bizler siz kıymetli büyüklerimizi aile ve sosyal hayatımızın içinde, erdem ve deneyim kaynakları olarak görmekte; sizlere hürmet ve itibar etmeyi inancımızın ve geleneğimizin temel bir unsuru olarak kabul etmekteyiz” dedi.
“ESKİDEN YAŞANAN CİLELİ HAYATI EN İYİ SİZLER BİLİRSİNİZ”
2002 öncesi Türkiye’de yaşanan sıkıntılarda değinen Polat “Tüp kuyrukları, yağ kuyrukları, ekmek kuyrukları, ilaç kuyrukları, Cumhurbaşkanı ve Başbakan arasında yaşanan bir çatışma ile ülkenin yarası zor kapanacak krizlere sürüklenmesi, Bunları hatırlayınca bile hepimizin gözleri doluyor. Ama hamd olsun 2002 yılında ülkemiz hak ettiği güçlü bir iktidara kavuştu. Önce kalan enkazı dönüştürdük, bunun üzerine bir de önemli icraatlar başardık. Şimdi ise icraatlerin, güçlü Türkiye’nin önünü daha da açacak bir sistem değişikliğine gidiyoruz. 16 Nisan bizlere çok şey ifade ediyor ama eminim sizlere daha çok şey ifade ediyor. Çok değil yaklaşık 9 ay kadar önce bir felaketin eşiğinden döndük. Hain çok ama Hamd olsun bu vatana sevdalı yiğitler daha çok. 15 Temmuz hain FETÖ darbe girişiminde vatan müdafaası için yaşlı genç demeden hepimiz meydanlara koştuk. Sizler hepimizden çok daha iyi biliyorsunuz darbe dönemlerinin canım ülkemize ne acılar yaşattığını, nasıl geri götürdüğünü, İnanıyorum ki 16 Nisan’da herkesten önce sizler sandıklara gidecek ve bir daha o görüntüler yaşanmasın diye hep birlikte KARARIMIZ EVET diyeceksiniz. Bizim kararımız belli “Büyüklerimize Hürmet, Kararımız EVET” diye konuştu.
“BİZ HER ZAMAN YAŞLILARIMIZIN YANINDA OLDUK”
Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu ise Belediye olarak eve bakım hizmetleriyle her zaman yaşlıların yanında olduklarını vurgulayarak “Son derece güzel bir tabloyu görmenin mutluluğunu yaşıyorum. Bugün burada il başkanlığımızın yapmış olduğu bu güzel program son derece anlamlı. Tecrübeli bizlere her anlamda yol gösteren siz değerli insanlarımızın burada olması inanının çok mutluluk verici. İnsanoğlu doğar büyür, yaşlanır ve ölür. Bazı insanlar ise yaşlanmadan ölür. Allah ömür verese bizlerde yaşlanacağız ve yaşlandığımızda da asıl o yaşlarda sevgiye, hürmete, hizmete ihtiyacımız olacak. Genken insan oğlunun hızlı bir şekilde vakti geçiyor. Her daim gençte olsak yaşlıda olsak insana hizmeti, insanlarla iç içe olmayı bizlerin ihmal etmemesi lazım. Çünkü bizim medeniyetimiz böyle bir medeniyet, dinimizde de bu böyle. Son bir bucuk yılda başlattığımız evde bakım hizmetlerinin 3’de 2’lik kısmını yaşlılarımız sağlıyor. Yaşlılarımızın her daim yanında olmaya çalışıyoruz. Önümüzde halk oylaması var. Şunu ifade etmek isterim ki evet vereninde hayır vereninde başımızın üstünde yeri vardır. Sonuçta bu bir taktirdir. Yıllarca bu millete çok çekti. Koalisyonlarla erken seçimlerle bir türlü gelişemedik. Tek başına iktidarlar her zaman başarılı olmuştur. Milletin seçtiği birisi tarafından artık yönetilmek istiyoruz, başkaları tarafından değil. Ben hepinizin sandıkta gerekeni yapacağınıza inanıyorum. Hepinizin ellerinden öpüyorum” ifadelerini kullandı.
Son konuşmayı yapan AK Parti Tokat Milletvekili Prof. Dr. Coşkun Çakır Mart ayı içerisinde Tokat’ta yapılan sosyal hizmet bedellerini açıklayarak “Öncelikle buraya gelerek güzel bir birlik beraberlik fotoğrafı verdiğiniz için iştiraklerinizden dolayı hepinizi hürmetle selamlıyorum. Yaşlılarımız bizim başımızın tacıdır bizim dinimizde bunu emreder. Hükümetimiz son yıllarda çok sayıda hizmet yapmıştır. Tokat’ta Mart ayı içerisinde Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğümüz tarafından 7 milyon 822 bin TL ilimizde nakdi yardım yapıldı, sadece Mart ayı içerisinde. Aynı şekilde 5 bin 893 kişiye evde bakım hizmeti verildi. 1093 çocuğumuza da set yardımı yapıldı. Bunu 8 milyon üzerinden yıla vurduğumuzda yaklaşık olarak Tokat’ta 100 milyonluk bir hizmet yapmış oluyoruz. Bu çok değerlidir, sosyal devlet olmanın gereğidir. Yapılan bütün güzel şeylere rağmen eksiklerimiz varsa tamamlamamız lazım. Devlet sizlerin için var, 16 Nisan’da sizleri de devletinizin bekasını düşünerek oylama yapacağınıza inanıyorum” şeklinde konuştu.