Umreciler Kutsal Topraklarda

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Tokat İl Müftülüğünün organizasyonu ile Umre ibadetlerini ifa etmek üzere kutlu yolculuğa çıkan umreciler Tokat otobüs terminalinde düzenlenen programla kutsal topraklara uğurlandı.

Tokat Müftülüğü Hac ve Umre Hizmetleri Şube Müdürü Abdulmuttalip Tatlılıoğlu’nun organize ettiği uğurlama programı Kur an-ı Kerim tilaveti ile başladı. İl Müftü yardımcısı Ünal Tan umrecilere yönelik yapmış olduğu konuşmada, Yüce Allah’ın misafiri olarak yola çıkacaklarını, oraya ibadet için gittiklerini, kutsal beldelerde geçen günlerini en iyi şekilde değerlendirmelerini, oradaki kıymetli vakitlerini tavaf ederek, namaz kılarak, Kur’an okuyarak, geçirmeye çalışmalarını istedi.

İl Müftüsü Ahmet Erdem ise umreye gidecek kardeşlerimize en güzel şekilde umre yapıp dönmeyi, yapacakları umrelerinin ve ibadetlerinin makbul olmasını, gitmek isteyip de gidemeyenlere de en yakın zamanda gitmeyi Yüce Mevlanın nasip etmesini diledi. Kâbe’de ülkemiz ve bütün Müslümanlar için dua istedi.

İl Müftüsü Ahmet Erdem’in yapmış olduğu uğurlama duasının ardından umreciler tekbirler ve salâvatlarla kutsal topraklara uğurlandı.