KANAL TOKAT PROJESİNİN GONDOLLARI GELİYOR

Kanal Tokat projesinin ilk etabının ırmak içi çalışmaların bitmesiyle tamamlandığını ve 2. Etap olan peyzaj çalışmalarına başlandığını söyleyen Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, “Gondollarımızın da siparişini verdik, inşallah bir aya kadar gondollarımızı teslim aldığımızda Kanal Tokat’ta insanlarımız gezmeye başlayacaklar. 2018 Yılında ise inşallah Kanal Tokat projemizi tamamen tamamlayacağız” dedi

Kanal Tokat’ta geri sayım Gondollar geliyor

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu Kanal Tokat Projesi kapsamında devam eden peyzaj çalışmalarını teknik ekibiyle birlikte yerinde inceledi. Kanal Tokat Projesinin şehrin ekonomisine ve turizmine can vereceğini söyleyen Eroğlu, projenin ilk etabının yüzde 98 tamamlandığını söyledi.
AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı’nın 2019 yılına kadar Şehirlere Büyük Vizyon hedefi koyduğunu ve bu doğrultuda çalıştıklarını söyleyen Başkan Eroğlu, “İşte OSB’de istihdam 3,5 yılda bin 200 kişiden 5 binin üzerine çıktı. Belediye Başkanı olarak derdimiz daima bu şehrin insanının Tokat’ta doymasıdır. Tokat İli 2015 nüfusu 593 bin kişiden 2016 yılı nüfusu 602 bin kişiye çıkarak artı yönüne ivme almıştır. İşte bunlar iş imkânlarının artması sonucudur. En yüksek oranda Tokat Merkez’de sağlanmıştır. 2015’te 142 bin olan Tokat nüfusu 2016’da 148 bine çıkmıştır. Bu durum ekonomik göstergelerin Tokat’ta olumluya dönüştüğünün en önemli göstergelerindendir” diye konuştu.
KANAL TOKAT’TA 2.ETAP ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
Yaklaşık 10 ay önce başlayan Kanal Tokat Projesinde son durumu aktaran Eroğlu “Irmak içerisinde yaptığımız çalışmalar bitti. Suyu tutacak olan Rubber-Dum sistemi kuruldu. Yine ırmak içerisinde ki membran ve dört ayrı noktada yaptığımız çökertme havuzlarımızın da yapımları tamamlandı. Şuanda su tutulacak hale geldi. Şuanda ise Kanal Tokat etrafındaki alanlarda peyzaj çalışmalarımıza başladık. Belediye olarak hem kanal üstü kapama hem de arazi tesviyesiyle ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz. AVM karşısındaki alanda sosyal tesis ile süs havuzları, yürüyüş ve bisiklet yolları ve oturma alanlarının yapımına devam ediyoruz. Irmak içerisinde ki çalışmalarımızı tamamladığımız için şuanda suyu her zaman tutma imkânımız var. Gondollarımızın da siparişini verdik, inşallah bir aya kadar gondollarımızı teslim aldığımızda Kanal Tokat’ta insanlarımız gezmeye başlayacaklar. 2018 Yılında ise inşallah Kanal Tokat projemizi tamamen tamamlayacağız” diye konuştu.
TURİZM VE EKONOMİYİ CANLANDIRACAK
Kanal Tokat projesinin sadece bir rekreasyon değil şehrin ekonomisini, turizmini, şehrin cazibe merkezini oluşturacak ve insanların Tokat’a gelmesini sağlayacak önemli bir proje olduğunu vurgulayan Başkan Eroğlu, “Kanal Tokat’ta sadece kayık yüzmeyecek aynı zamanda Turizm cazibe merkezi olacak. Hem gündüz, hem gece burası şehrin cazibe alanı olarak insanların buraya gelmesini sağlayacak. Şehrin turizmi, ekonomisi ve vizyonu anlamında Kanal Tokat Projesi büyük şehir vizyon projesidir. Her şey değerli hemşehrilerimiz için, her şey Tokat için. Terimizin son damlasına kadar bu şehre hizmet etmeye devam edeceğiz” diyerek sözlerine son verdi.