Haçlı Seferlerinin İntikamı Olur

Tokat Dernekler Federasyonu (TOKFED) Kuzey Irak’ta yapılan referandum için açıklamalarda bulundu.

Ankara’daki hemşehrilerimizin kurduğu derneklerin bağlı olduğu TOKFED’in Genel Başkanı Kamil Dündaroğlu, Etimesgut Belediyesi Toplantı Salonu’ndaki buluşmaları ve Kuzey Irak’taki referandum için açıklamalarına dair bilgileri kamuoyuyla paylaştı.

25 Eylül 2017 tarihinde Kuzey Irak’ta yapılması planlanan referandumla ilgili olarak Tokat Dernekler Federasyonu (TOKFED) tarafından düzenlenen “Irak Türkmenleri, Türkiye ve Referandum” konulu konferans 22 Eylül 2017 tarihinde Etimesgut Kent Konseyi salonunda yapıldı.

TOKFED Genel Başkanı Kamil Dündaroğlu’nun açış konuşmasıyla başlayan programda; Irak Türkmenlerinin öncü isimlerinden Dr. Muzaffer Arslan “bu referandumun geçmişi Haçlı seferlerinin intikamına kadar gider. Irak’taki sosyal yapı anlaşılmadan bu konu çözülmez. Çünkü konunun tarihi derinliği var. Irak’ın kuzeyindeki yapılanmanın arkasında birçok ülke bulunuyor. Eğer yeni bir yapılanma olacaksa Türkmenler de hesaba katılmalıdır. Türkiye’nin güvenliğini yakından ilgilendiren bu tür konularda, Türkiye daha erken davranmalı ve inisiyatif almalıdır. Sözde referandumun ertelenmesi değil, iptal edilmesi gerekmektedir” dedi.