Ehl-i Beyt’e Yaraşır İnsan Olalım

Muharrem ayı dolayısıyla Tokat Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Cem Evi’nde program düzenlendi. Pir Sultan Abdal Dernekleri Genel Başkan Yardımcısı ve Tokat Şube Başkanı Muharrem Erkan İslamiyet’in özünün insan-ı kamil (iyi insan) olmak olduğu vurgusunu yaptı.

Muharrem ayı dolayısıyla, Tokat Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Cem Evi’nde düzenlenen oruç açma etkinliği, dualarla başlayıp birlik, beraberlik ve kardeşlik mesajları ile devam etti.

Oruçların açılmasının ardından konuşan Pir Sultan Abdal Dernekleri Genel Başkan Yardımcısı ve Tokat Şube Başkanı Muharrem Erkan, “Bugün İslam aleminin en acı günü. Biz Muharremi neden anıyoruz? Bir daha Muharremler, böyle acı olaylar görmeyelim diye. Birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi baki kılmak adına anıyoruz” dedi.

İslamiyet’in özünün insan-ı kamil (iyi insan) olduğunu ifade eden Erkan, “İnsanların en hayırlısı, insanlara hizmet edendir. Bizler dostluğu, kardeşliği, barışı hakim kılmak için çaba sarf edeceğiz” diye konuştu.

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ise konuşmasında şunları kaydetti:

“Allah, hepimize Ehl-i Beyt’e yaraşır insan olmayı nasip etsin. Dünya devam ettikçe zulümler olacak. Bizler, Anadolu topraklarında birlikte nice sıkıntılar yaşadık. Ancak her zaman bir olduk, beraber olduk. Bundan sonra da bize düşen görev, çocuklarımıza birlik ruhunu miras bırakmaktır”

Ardından söz alan Tokat Milletvekili Kadim Durmaz ise konuşmasında, “Yaşadığımız olaylardan ve acılardan ders çıkaracağız. Dedelerimizin omuz omuza verip canları pahasına kurduğu bu güzel ülkede kardeşçe yaşamaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi. Dinimize büyük hizmetler eden atalarımızın Anadolu’yu bize yurt kılarken Alp Erenlerin, Horasan Erenlerinin bu topraklara geldiğini hatırlatarak konuşmasına başlayan Vali Toraman ise, “Tokat’ta pek çok ocağımız, büyük zatların hatırasının yaşatıldığı türbelerimiz var. Tokat, ulu ozanların yaşadığı topraklar. Bu topraklarda bizler de o büyük insanlara layık bir şekilde birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde yaşamaya devam edeceğiz. Allah, birliğimizi ve dirliğimizi daim etsin” dedi.

Programa Vali Dr. Ömer Toraman, Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, Pir Sultan Abdal Dernekleri Genel Başkan Yardımcısı ve Tokat Şube Başkanı Muharrem Erkan ve çok sayıda vatandaş katıldı.