Sağlıkta Duyarlılık Önemli

Yeşilay Tokat Şubesi, uyuşturucu ve tüm bağımlılıklarla mücadele toplantısını kurum müdürleriyle birlikte yatı.
Tokat’ta uyuşturucu ve tüm bağımlılıklarla ilgili yürütülecek faaliyetlerin 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında daha da güçlü bir şekilde hayata geçirilmesi amacı ile 28 Eylül günü bir toplantı gerçekleştirildi.

Yeşilay Cemiyeti Tokat Şubesi Başkanı ve Halk Sağlığı Müdürü Dr. Cihat Zülfüoğulları, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Yeşilay Yönetim Kurulu Üyeleri Dr. Cevdet Aykan Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Başhekimi ve AMATEM Sorumlu Hekimi Uzm. Dr. Müberra Kulu, Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı ve Dr. Nilay Elibol, Şehit Birol Yavuz İlköğretim Okulu Öğretmeni Abdurrahman Aktaş, Işıl Karabekiroğlu, TBM İl Formatörleri; Madde Bağımlılığı Formatörü Savaş Polat, Alkol Bağımlılığı Formatörleri Sevil Alaçam ve Kübra Yanar, Tütün Bağımlılığı Formatörü Nuriye Türkmen Şendil, Teknoloji Bağımlılığı Formatörü Ömür Bilgin Uğur, Sağlıklı Yaşam Formatörü Serap Şahin, Yeşilay üyeleri Psikolog Bilgecan Akar, Fatma Sert, Mehmet Akif Çakmak, Çocuk Gelişimcisi Şenay Karakaş, Mücahit Özdemir, Dr. Taha Koç, Dr. Gülcan Başara toplantıya katılan isimler oldular.

Toplumun sağlık düzeyinin gelişmesinde uyuşturucu faktöründen koruma birincil hedefi ile vatandaşlara sunulan hizmetlerin kalitelerini artırmak ve bu hizmetlerin ulaşılabilirliğini sağlamak adına Tokat İl Uyuşturucu ile Mücadele Eylem Planı hazırlandığı vurgulandı. Uyuşturucuya ulaşılabilirliğin önlenmesi, toplumun bu mücadeleye katılımın sağlanması vb. konularda hedeflere varılması için neler yapılması gerektiği konuşuldu.