Yapılandırmada Son Durum

Tokat Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin yapılandırma çalışması kapsamında, 50 kadar esnaf sıfır faizle peşin ödeyerek, 9 esnaf 6 taksitle, 32 esnaf 12 taksit, 41 esnaf 24 taksit olmak üzere toplamda 193 esnaf yapılandırmadan faydalandı.

Borçlarında ödeme güçlüğü yaşayan ve takibe düşen esnafın borçlarının yeniden yapılandırılması ile ilgili peşin ödemelerde faizlerinin silindiği, vadeli ödemelerde indirildiği ve 24 ay’a kadar talebe göre vadelendirildiği yapılandırmada sona gelindi.

Yapılandırma çalışma ile ilgili yazılı basın açıklaması yapan Tokat Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Hamdi Aydoğan, yapılandırmanın esnaf ve sanatkarlar başta olmak üzere tüm millete hayırlı olması temennisinde bulundu.

Yapılandırma kapsamında Tokat Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin toplamda 152 dosyadan 390.310,64.TL alacağından vazgeçtiğini kaydeden Başkan Aydoğan, “29.09.2017 tarihi itibarı ile bu yapılandırma sona ermiş bulunmakta bu sürede ilgili ortaklarımıza basın,telefon ve mesaj veya bizzat ulaşmak sureti ile en geniş şekilde haberdar edilmiştir. Esnaflarımızın sözleşme şartlarına uyarak neticelendirmelerini temenni ediyoruz. 61 ortağımız ise maalesef kendilerine ulaşılıp anlatılmış olmasına rağmen bu yapılandırmadan faydalanmayarak ve böyle karlı güzel bir imkânı maalesef elden kaçırmış oldular. Bu yapılandırma dönemi içerisinde yapılandırma yapan 132 ortağımızdan 152 adet dosya için yapılandırma yapılmış olup ve kooperatifimiz toplamda 152 dosyadan 390.310,64.TL alacağından vazgeçmiş bulunmaktadır, helal olsun her zaman söylediğimizi gibi önce esnaf ve sanatkârın hayatiyetini devam ettiriyor olabilmesi esnaf olmadıktan sonra kurulan odalar kooperatifler olmuş bir anlamı yok dolayısıyla kooperatifimi bugün itibarıyla tokat esnafının gücü mesabesinde onların destekçisi konumunda faaliyetlerine kesintisiz devam etmektedir” dedi.