Gaziosmanpaşa Üniversitesinin Ali Abisi Emekli Oldu

TOKAT GOÜ REKTÖR YARDIMCISI PROF. DR. ALÝ KASAP, REKTÖRLÜÐE ADAY OLDUÐUNU AÇIKLADI. (NURHAN ÝÇMEZ/TOKAT-ÝHA)

Gaziosmanpaşa Üniversitesinin Ali hocası, Ali abisi, Ali babası başarılı 41 yılın ardından yaş haddinden emekliye ayrıldı.

Üniversite sosyal tesislerinde düzenlenen törene Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, fakülte dekanları, öğretim üyeleri, üniversite çalışanları katıldı. Söz alan öğretim üyeleri, Ali hoca ile yaşadıkları güzel anıları paylaştı.

PROF.DR.ALİ KASAP KİMDİR.

1950 Niksar ilçesi doğumlu olup, ilköğrenimini Niksar’da, ortaöğrenimini Tokat’ta, yüksek öğrenimini ise Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde 1976 yılında tamamladı. 1976-1979 yılları arası, Ankara İlinde, Tarım Bakanlığı ile Dünya Bankası arasında oluşturulan MEYSEB Genel Müdürlüğü’nde Dünya Bankası uzmanı olarak çalıştı. Bu süre içerisinde, Birleşmiş Milletler Teşkilatı ÜNİDO’nun bir yıl süreli düzenlediği Agro-Industry Project Preparation and Evaluation Kursu’nu başarı ile tamamladı.

1979 yılında Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde asistan olarak göreve başlayıp 1983 yılında doktorasını tamamladı. 1984 yılında, Cumhuriyet Üniversitesi’ne bağlı Tokat Ziraat Fakültesi’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı.

1988 yılında, Almanya’da “Management of Work Shop” konulu eğitim seminerine katıldı.

1996 yılında Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nde Doçent unvanını aldı. Ziraat Fakültesi Tarım Makinaları Bölümü’nde yaklaşık 17 yıl Bölüm Başkanlığı yapan Kasap , 2008 yılında profesör ünvanını aldı.

Ziraat Fakültesi Dekanlığı ve Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektör Yardımcılığı görevini yürüttü.

70’ın üzerinde bilimsel yayın olmak üzere, değişik gazete ve dergilerde 120’ün üzerinde makaleleri yayınlandı.

Tarım Makinaları alanında üç adet ders kitabı vardır.

Evli ve bir çocuk babası olan Prof. Dr. Ali KASAP, iyi derecede İngilizce bilmektedir