Hafızlık İcazet Merasimi

Tokat İl Müftülüğü tarafından Alipaşa Camii’nde öğle namazından önce Hafızlık İcazet Merasimi düzenlendi.

Törene Tokat Valisi Dr. Ömer Toraman, Gazi Osman Paşa Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Süleyman Pak, Gürcistan Din Hizmetleri Müşaviri Prof. Dr. Nebi Görmüş, Batı Gürcistan Müftüsü Beglar Kamaşitze, Doğu Gürcistan Müftüsü Yasin Aliyev, İlçe Müftüleri, din görevlileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Tekbirler ve salavatlar eşliğinde mihraba geçen 11 hafızın Kur’an-ı Kerim okuması dinleyicilere duygu dolu anlar yaşattı.

İl Müftülüğüne bağlı Molla Hüsrev (Bölge Yatılı) Kur’an Kursu’nda hıfzını tamamlayıp diploma almaya hak kazanan 11 erkek öğrenci için düzenlenen tören Alipaşa Camii İmam-Hatibi Ahmet Kılıç’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Törende İl Müftüsü Ahmet Erdem ve Gazi Osman Paşa Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Süleyman Pak tarafından hafızlık ve Kur’an-ı Kerim ile ilgili konuşmalar yapıldı. Ayrıca İl Müftüsü Ahmet Erdem’in daveti üzerine törene katılan Gürcistan Din Hizmetleri Müşaviri Prof. Dr. Nebi Görmüş, Batı Gürcistan Müftüsü Beglar Kamaşitze ve Doğu Gürcistan Müftüsü Yasin Aliyev kısa birer konuşma yaptılar.

Törenin ardından gerçekleştirilen hediye takdiminde Tokat Valisi Dr. Ömer Toraman da hafızlığın önemine ve değerine dair konuşma yaptı. Tören İl Müftü Yardımcısı Ünal Tan’ın yaptığı dua ile sonlandı.