YEREL TELEVİZYONLAR KAPANIYOR

Anadolu Medyasından Başbakana Çağrı ”Kapanıyoruz!”

Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan artan uydu fiyatları nedeniyle Anadolu medyası adına Başbakan Binali Yıldırım’a çağrıda bulundu.

Başkan Burhan, “Dünden bugüne kadar milletin değerlerinin yanında saf tutan yerel medyanın korunması kamusal bir görevdir ”dedi.

Uydu fiyatlarının arması nedeniyle Anadolu medyası kapanma noktasına geldi. Bu kapsamda Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan artan uydu fiyatları sebebiyle Başbakan Binali Yıldırım’a Anadolu medyasına sahip çıkılması noktasında çağrıda bulundu.

“UYDU FİYATLARININ ARTMASI NEDENİYLE KAPANMA NOKTASINA GELMİŞTİR”

Demokrasinin akciğeri olan Anadolu medyasının korunması gerektiğini belirten Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan, “Milli ve yerli değerlerin bekçisi durumunda bulunan ve her daim milli iradenin yanında pozisyon alan Anadolu Medyası uydu fiyatlarının artması nedeniyle kapanma noktasına gelmiştir. Demokrasinin akciğeri olan ve farklılıklara ekranlarını açan yerel medyanın korunması gerekmektedir ”ifadelerini kullandı. “YEREL MEDYANIN KORUNMASI KAMUSAL BİR GÖREVDİR” “Milletin değerlerinin yanında saf tutan yerel medyanın korunması kamusal bir görevdir” diyen Başkan Burhan, “Tekelleşmeye, kartelleşmeye karşı alternatif olan yerel medyanın yaşatılması elzemdir. Dünden bugüne kadar milletin değerlerinin yanında saf tutan yerel medyanın korunması kamusal bir görevdir. Farklı kültürler, farklı ideolojiler ve farklı siyasi partiler kendilerini rahatlıkla bu ekranlarda ifade etmektedirler. O nedenle yerel medya sahip çıkılmalıdır. Bu çerçevede Başbakanımız Binali Yıldırım’a çağrıda bulunuyoruz ”dedi.

“BU ADIM ATILMAZSA YEREL KANALLAR KAPANACAKTIR”
Uydu fiyatlarının çok yüksek olduğunu vurgulayan Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan, “Uydu fiyatlarının yüksekliği nedeniyle yerel televizyon kanalları kapanma noktasına gelmiştir. Bu konuyla ilgili ulaştırma bakanımıza, başbakanımıza gerekli bilgileri verdik. Cumhurbaşkanımıza gerekli bilgileri verdik. Devlet büyüklerimiz bu konunun çözüleceği sözünü verdi. Bu konuyla ilgili TÜRKSAT henüz bir adım atmamıştır. Bu adım atılmazsa yerel kanallar kapanacaktır. Reklam pastasındaki daralmada dikkate alınırsa bu artan fahiş fiyatlar yerel medyanın ekranlarının kararmasına neden olacaktır. Bu fiyatların indirilmesi kamusal bir görevdir ”ifadelerinde bulundu.