97/4 Tertiplerin Gurur Anı

48. Piyade Eğitim Alayı’nda vatani görevlerini yapan 97/4 tertip 2’inci kademe acemi erler düzenlenen törenle yemin etti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende 48’inci Piyade Eğitim Alayı tarihçesi okundu. Ant içme töreninin ardından 97/4 tertip 2’inci kademe erler adına birliğe ilk katılan er Piyade Er Koray Filiz, Mehmetçik yaş kütüğüne plaket çakmasının ardından belge ve ödülünü Vali Dr. Ömer Toraman’dan aldı.

Aynı kışlada daha önce babaları görev yapan, eğitimlerde ve sporda başarılı olan erlere ödülleri CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz ile Garnizon ve 48. Piyade Er Eğitim Alay Komutanı Piyade Albay Aykut Biçeroğlu tarafından takdim edildi.

Ant içen erler adına yapılan konuşmanın ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Garnizon ve 48. Piyade Er Eğitim Alay Komutanı Piyade Albay Aykut Biçeroğlu yaptı.

Alayda düzenlenen törene, Vali Dr. Ömer Toraman, Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Garnizon ve 48. Piyade Alay Komutanı Albay Aykut Biçeroğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Aydın Turhan, GOÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, İl Jandarma Komutanı Albay Hidayet Arıkan, protokol mensupları, askerler ve aileleri katıldı.