ŞEHİT RAMAZAN BAĞLAN DUALARLA ANILDI

Tokat Jandarma Özel Harekat Tabur Komutanlığında görevli iken geçici görevle gittiği Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesi Güngören köyü mevkisinde 29 Eylül 2017 tarihinde PKK’lı teröristlere yönelik operasyonda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Bağlan, Tokat’ta törenle anıldı.

Tokat Jandarma Özel Harekat Tabur Komutanlığında düzenlenen törende saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasın ardından şehidin özgeçmişi okundu.

Törende konuşan Vali Toraman, bu vatan ve toprakların aziz şehitlerin kanlarıyla sulanmış ve bize emanet edilmiş topraklar olduğunu söyledi. Bu topraklar üzerinde gözü olan, hesabı olan hainlerle mücadele etmek için vazifesinin başında olan asker, polis, jandarma ve güvenlik korucularının bu güne kadar olduğu gibi bugünden sonra da vazifelerini icra etmeye devam edeceklerini kaydeden Vali Toraman, şehidin ailesine devletin her zaman yanlarında olduğunu söyledi.

İl Jandarma Komutanı Hidayet Arıkan’ın da konuştuğu törende kurban kesilerek dualar okundu. Programda Şehitler Fidanlığına fidan dikildi. Şehitler Anıtına plaket çakılmasının ardından şehidin ailesine plaket takdim edildi.
Törene Vali Toraman’ın yanı sıra Albay Hidayet Arıkan, İl Müftüsü Ahmet Erdem, şehit Ramazan Bağlan’ın ailesi ve jandarma personeli katıldı.