Arkadaşlar: Konumuz Ekmeğimiz

Şeker Fabrikasının Özelleştirme kapsamından çıkartılması tek önceliğimizdir.

Tokat için doğru karar Şeker Fabrikasının Tokat için hayat olduğunun farkına varmak ve Şeker Fabrikasının Özelleştirmesinin iptal edilmesidir.

Şeker Fabrikasının Özeleştirme kapsamında Tokat”ta kurulan bir konsorsiyum, fabrikayı almak için oluşmuş olup, siyaset, işadamı ve sivil toplum birlikte hareket etme kararı almışlarıdır.

Bu oluşum bizi sevindirmiş ve umutlandırmıştır. Konunun hassasiyeti gündeme gelmiş ve Şeker Fabrikasının Özeleştirilmesi Tokat”ın gündemine oturmuştur.

Bu konsorsiyumda olan, destekleyen, emek veren arkadaşların sorumlulukları ağırdır. En ufak hataları yanlış anlaşılmalara sebebiyet verecektir.

Uçtun, kaçtın, yürüyün sizi kim tutar salvoları çıkarcı gruplar tarafından her zaman yaptıkları yıkama yağlama olayıdır. Dertleri
Şeker Fabrikasının Özeleştirilmesi değil, bu işten de kendimize ne çıkartırız hesabı içerisindedirler.

Ayrıca Ticaret ve Sanayi Odası Adayları, Şeker Fabrikasının Özeleştirilmesini seçim sürecinden uzak tutmalıdırlar. Bu konu Tokat”ın milli meselesidir.

Ve özellikle Şeker Fabrikasının Özeleştirilme sürecinde bu işten provokatör çıkışlar, Tokat”a ve Tokat”lıya karşı yapılan bir hainliktir.

Şeker Fabrikasının Özeleştirme süreci bizim tek meselemizdir. Hükümet bu kararından biran önce vazgeçmeli Tokat”ın durumunu tekrar gözden geçirmelidir.

Yanlış bir karar Tokat”ı bitirir.

Biz ekmek derdinde olan bir şehiriz, ekmeğimizle oynanırsa, bunun bedelini herkes ağır öder.

Şeker Fabrikamız şöyle şanlı böyle canlı demek yerine, Tokat”lılar tek yürek, tek sözle bu kalemizi elimizde tutmalıyız.

Şeker Fabrikası satılmasın evet ama karşısına da Tokat”lılar olarak gerekçelerimizi iyi anlatmalıyız.

Şeker hayattır ve biz şekerin değerini en iyi bilen bir şehiriz.

Saygılarımla

Hüseyin Kömür