Beyazıt:Ailemiz Milletimizin En Temel Taşıdır

Şehit Jandarma Astsubay Üstçavuş Yakup Akdağ’ ın ‘SerebralPalsi’ hastası kızkardeşi Sevda’ya özverili bakımından dolayı yılın annesi seçilen annesi Gülizar Akdağ ve kızkardeşini Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt, Dünya Kadınlar Günü’nde TBMM’de ağırladı

‘SerebralPalsi’ hastası kızı Sevda Akdağ’a bakımıyla anne Güllüzar Akdağ, 10 Mayıs 2017’de Tokat Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Aile Haftası programında ‘Yılın Annesi’ seçilmişti.

Aynı yıl 24 Temmuz 2017 tarihinde Siirt ili Baykan ilçesi Çukurca köyü kırsalında oğlu Jandarma Astsubay Üstçavuş Yakup Akdağ’ ı şehadetlerin en büyüğüne uğurlayan anne Güllüzar Akdağ ve ailesini 8 Mart Dünya kadınlar gününde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde misafir etti.

Anlamlı günde gerçekleşen bu ziyarette konuşan Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt, “Ailemizin, Milletimizin İstiklal ve İstikbal mücadelesinin en temel taşıdır kadınlarımız. Bu mücadele içinde Güllüzar kardeşiminfedakâr ve cefakâr duruşu Türk kadınının gücünü bizlereve tüm dünyaya gösteren en güzel örneği olmuştur. Ziyaretlerinden dolayı Şehidimizin emanetleri Anne Güllüzar kardeşime baba Zekeriya Akdağ Şehidimizin kardeşi Sevda kızımıza ve yeğeni Halil kardeşime teşekkür ediyorum. Onların bu onurlu duruşları, bu gün Afrin başta olmak üzere Ülkemizin ve Milletimizin bölünmez bütünlüğü için mücadele eden Mehmetçiğimize ışık olmaktadır.Ellerinden öpüyorum.’’

Şehit Jandarma Astsubay Üstçavuş Yakup Akdağ’ın kardeşi SeberalPalsi hastası Sevda Akdağ’ın doğum gününe denk gelen ziyarette Milletvekili Beyazıt, Türkiye Büyük Millet Meclisin‘de Milletvekillerinin de olduğu bölümde doğum günü sürprizi yaptı.