1998/1 TERTİP ERLER YEMİN TÖRENİ

48. Piyade Eğitim Alayı’nda vatani görevlerini yapan 1998/1 tertip acemi erler, düzenlenen törenle yemin etti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan törende, 48. Piyade Eğitim Alayı’nın tarihçesi okundu. Alay sancağının yerini almasının ardından, acemi birliğindeki eğitimi tamamlayan 1998/1 tertip acemi erler and içti.

Vali Dr. Ömer Toraman, birliğe ilk katılan erlere belge ve ödüllerini takdim ederken, aynı kışlada daha önce askerlik yapan babalara ve onların alaya yeni katılan çocuklarına şükran plaketini Tokat Milletvekili Prof. Dr. Coşkun Çakır, Kadim Durmaz ve Garnizon ve 48. Piyade Alay Komutanı Albay Aykut Biçeroğlu tarafından verildi.

And içme töreni, Garnizon ve 48. Piyade Alay Komutanı Albay Aykut Biçeroğlu’nun günün anlam ve önemini belirten konuşması ile sona erdi.

Alayda düzenlenen törene; Vali Dr. Ömer Toraman, Tokat Milletvekilleri Prof. Dr. Coşkun ÇAKIR, Kadim Durmaz, Garnizon ve 48. Piyade Alay Komutanı Albay Aykut Biçeroğlu, Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Aydın Turhan, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Jandarma Komutanı J. Albay Hidayet Arıkan, protokol mensupları, asker aileleri katıldı.