Tokat Ticaret Ve Sanayi Odasında Başkan Değişimi

Sarı, Kırmızı, Mavi ve Beyaz renkli dört seçim pusulasının yarıştığı bir seçim oldu. Beyaz renkli oy pusulası ile Dr. Ali Çelik ve ekibinin listesi 24 kişilik mecliste çoğunluğu oluşturdu. Kamuoyuna açıklanan ilk sonuçlar, 16 üye Dr. Ali Çelik’in ekibinden, 8 üye Ahmet Arat’ın ekibinden Meclise girdiği yönünde oldu. Ahmet Sami Ülkü’nün kırmızı renkli grubundan ve Fatih Gökdere’nin mavi renkli ekibinden meclise giren olmadı. Sayımlar üzerinden yapılan itirazlar olduğu, bu itirazların Pazartesi günü (bugün) gündeme gelip, görüşüleceği ve neticesinde kesin sonuçların kamuoyuna duyurulacağı bildirildi.

Tokat Ticaret ve Sanayi Odası’nda 07 Nisan Cumartesi günü Meclis Seçimleri yapıldı. Ali’n Otel de gerçekleşen seçimlerde 9 komitede sandık başına gidildi. Yönetim Kurulu Başkanı olmak için 4 isim aday oldu. Mevcut TSO Başkanı Ahmet Arat, üçüncü dönemi için yeniden aday olduğunu duyurarak seçimlere hazırlandı. Ahmet Arat ve ekibi seçimlere SARI liste ile girdi. Dr. Ali Çelik ve Ekibi seçimlere BEYAZ renkli liste ile girdi. Ahmet Sami Ülkü ve ekibi KIRMIZI liste ile, Fatih Gökdere ve ekibi MAVİ liste ile seçimde yer aldı.

GÜVENLİK ÜST DÜZEYDE

Ali’n Otel’de gerçekleşen seçimlerde yoğun güvenlik önlemleri alındı. Çok sayıda çevik kuvvet ekibinin görev aldığı seçimlerde, otele girmek isteyen herkesin üzeri arandı.

Seçim süreci boyunca Başkan adaylarında ve ekibinde stres doruktaydı. Heyecanları yüzlerine yansıyan başkan adayları; sayılan oylar ve seçimin gidişatına yönelik bilgiler almak için sık sık masaları gezdi. Açılan sandıklarda ve geçerli sayılan oylarla birlikte TSO mevcut Başkanı Ahmet Arat ve başkan adayı Dr. Ali Çelik’in başa baş mücadele ettiği belirtildi. İlerleyen zamanda Dr. Ali Çelik’in başkan olduğuna yönelik duyumlar alındı.

KIRMIZI GRUP KIRMIZI KRAVAT

Seçimlere iddialı bir propaganda süreci ile hazırlanan ve açıklamalarında ekip vurgusunu ön plana çıkaran Ahmet Sami Ülkü, seçim esnasında da ekibi ile birlikte kırmızı kravat taktı.

9 KOMİTEDE SANDIK BAŞINA GİDİLDİ

Tokat Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde 9 komitede sandık başına gidildi. Seçimlerde ilk olarak Meclis Üyeleri belirlendi. TSO Meclis Başkanlığı seçimlerinde 24 meslek komitesinden BEYAZ renkli liste ile seçimlere giren Dr. Ali Çelik ve ekibi 16 meclis üyesi, SARI liste ile seçimlere giren Ahmet Arat ve ekibi 8 meclis üyesi çıkardı. Ahmet Sami Ülkü’nün kırmızı renkli grubundan ve Fatih Gökdere’nin mavi renkli ekibinden meclise giren olmadı.

ALİ ÇELİK’TEN İLK AÇIKLAMA:

“GECE GÜNDÜZ ÇALIŞACAĞIZ”

Seçimlerden 16 meclis üyesi çıkaran Ali Çelik, sonuçların açıklanmasının ardından yaptığı açıklamada, “Biz Ticaret ve Sanayi Odası seçimini yaptık. Yani bu şehrin en elit insanlarının temsil edildiği sivil kitle örgütünün seçimini yaptık. Şimdi ben arkadaşlara, kazanan kaybeden herkese bunu rica ediyorum. Bu kesimin kalitesine uygun bir şekilde kutlayacağız. Allah bize ciddi bir sorumluluk yükledi. Tokatla alakalı gece gündüz çalışıp buna layık olacağız. 16 delege biz çıkardık, 8 delege sarı liste çıkardı, Ahmet Beyin ekibi. Seçim sonucu bu hayırlı olsun” dedi.

SEÇİM SONRASI SOSYAL MEDYADAN YAPILAN AÇIKLAMALAR

BİR TOPLUMUN YÜKÜNÜ VEBALİNİ OMUZLADIM

Tokat Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeni Başkanı Dr. Ali Çelik sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Neyi kazandığımı kimin neyi kaybettiğimi bilmiyorum. Bir tek şeyi çok iyi biliyorum. Bir toplumun yükünü vebalini omuzladım. Rabbim yardım etsin. Sizler destek ve duanızı eksik etmeyin” dedi.

YSK’NIN RESMİ AÇIKLAMASINI BEKLEYİN

Seçime başkan olarak giren Ahmet Arat, sonuçlar üzerine sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu. Arat yaptığı açıklamada “TSO seçimlerinde kimse kazandım kimse kayıp ettim diye düşünmesin. Oy sayımlarında ciddi yanlışlıklar var. Pazartesi YSK’nın resmi açıklamasını bekleyin” ifadelerine yer verdi.

FATİH GÖKDERE’DEN HAYIRLI UĞURLU OLSUN AÇIKLAMASI

Başkan adayı Fatih Gökdere de bir paylaşımda bulundu ve sonuçların hayırlı uğurlu olmasını diledi. Bir Tokat sevdalısı olarak açıklamada bulunan Gökdere’nin açıklaması da şöyle oldu:

“Değerli Tokat Ticaret ve Sanayi Odası üyelerimiz… Bilindiği üzere Tokat’ımızın geleceği adına söz sahibi ve büyük bir sivil toplum kuruluşu olan Tokat Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde memleketimizin ortak menfaatlerini savunmak, şehrimizi daha iyi noktalara getirmek adına yol arkadaşlarımızla birlikte aday olduk… Bugün yapılan seçimin sonuçlarına göre bu gayeyi yürütme noktasında “Biz” belki olamadık. Ancak Tokat’ımızın özlendiği noktada olabilmesi açısından birbirinden değerli başka arkadaşlarımız bu misyonu yürütecekler.. Bu vesileyle başta bize güvenen, başından beridir bizimle olan çok değerli yol arkadaşlarıma, oy veren, vermeyen/veremeyen tüm seçmen kardeşlerime, süreçte ilgilerini, güleryüzlerini esirgemeyen tüm hemşehrilerimize, basın mensubu arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum… Yeni seçilen TSO Başkanımıza ve ekibine yeni görevlerinde başarılar diler, her daim Tokat’ ımız için hayırlı kararlar almalarını temenni ederim… Saygılarımla…”

Kaynak:Tokat Gazetesi