Açık Kapı, Milletin Kapısı

İçişleri Bakanlığı tarafından, vatandaş odaklı bir yaklaşım benimsereyerek taleplere hızlı ve doğru çözümler üretmek, hizmetlerde vatandaş memnuniyetini ve Devlet ile vatandaş arasındaki karşılıklı iletişim ve güveni artırmak amacıyla geliştirilen proje kapsamında İlimizde faaliyete geçen ‘Açık Kapı, Milletin Kapısı’ biriminin açılışı Vali Dr. Ömer Toraman’ın katılımı ile gerçekleştirildi.

Valilik binası girişinde bulunan ‘Açık Kapı, Milletin Kapısı’ birimi açılışına Vali Dr. Ömer Toraman ile birlikte vali yardımcıları, il müdürleri ve basın mensupları katıldı.

Yapılan bir başvuruyu bir süre izleyen Vali Toraman yaptığı açılış konuşmasında; ‘’İçişleri Bakanlığı’nın 81 İl Valiliğinde başlattığı ‘Açık Kapı, Milletin Kapısı’ Projesi, 13 Nisan 2018 tarihi itibariyle İlimizde faaliyete geçmiş ve Valiliğimiz giriş katında 5 kişi ile hizmet vermeye başlamıştır. Açık kapı projesi; vatandaşlarımızın talep ve önerilerini, uzman personel aracılığı ile iletebildikleri, tüm başvuruların elektronik ortamda kaydedilerek ilgili birimlere yönlendirildiği, takip edilerek hızlı bir şekilde sonuçlandırıldığı yeni bir kamu hizmeti anlayışıdır.’’ dedi .

Vatandaşlarımızın başvurularını elektronik olarak ya da Açık Kapı birimine gelerek yapabileceklerini ifade eden Vali Toraman, elektronik başvurular için www.acikkapi.gov.tr adresinin ve mobil cihazlara yüklenebilen Açık Kapı uygulamasının kullanılabileceğini belirtti.

Vali Dr. Ömer Toraman; “Yapılan bu başvuru açık kapı sorumluları tarafından sistem üzerinden ilgili birimlere yönlendirilmekte, ilgili birim başvuruyu süratle değerlendirerek en geç 7 iş günü içerisinde sonuçlandırmaktadır.

Yapılan başvurunun süreç ve sonuç bilgileri kısa mesaj ile başvuru sahibine bildirilmekte, sonuca ilişkin detaylı bilgi Açık Kapı birimlerinden, www.acikkapi.gov.tr adresinden veya Açık Kapı mobil uygulamasından öğrenilebilmektedir’’ diyerek sözlerini tamamlayan Vali Toraman, yeni sistemin Tokat’a hayırlı olmasını diliyor, emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dedi.