ÇAKRAZLI ABDÜLSAMET ŞAHİN 11 YAŞINDA AMA BAŞARILARI KENDİNDEN BÜYÜK

Reşadiye ilçemize bağlı Çakraz köyü doğumlu olup, İstanbul’da ikamet eden Şahin Ailesi’nden Osman Şahin’in 11 yaşındaki Abdül Samet Şahin, karatede elde ettiği başarılarla Milli Takıma yükseldi. Reşadiye’deki haberci hemşehrimiz Ertan Çiçek, Çakrazlı Abdül Samet Şahin’in başarılarına dair bilgilendirmelerde bulundu.

Haberci Ertan Çiçek’in, Abdül Samet Şahin için spor servisimize ulaştırdığı yazısı şöyle oldu:

“Sizlere siyah kuşak karate spor müsabakalarında başarılarıyla adından söz ettiren, altın madalyalar kazanan bir evladımızdan bahsedeceğim. Bu evladımız 11 yaşında, Reşadiye’nin Çakraz köyünden Osman Şahin’in oğlu Abdul Samet Şahin. İstanbul/Gaziosmanpaşa’da ikamet ediyor, spor kariyeri başarılarla dolu bu kardeşimiz Gaziosmanpaşa Karlıtepe İlkokulunda okumaktadır.

Kendisi en son İstanbul 34. Karate Şampiyonasında 1. olarak altın madalya kazanıp 2019 yılında Milli takımda Tokat’ı en iyi şekilde temsil etme hakkına sahip olmuştur. Başarılarıyla, kazandığı altın madalyalarla memleketinin ismini her platformda duyurmaktadır.

Abdül Samet Şahin’in hedefleri içerisinde Milli takımda Tokat adına müsabakalara katılmak vardı. Çok şükür bu hedefine vardı. Allah’ın izniyle elde etmek istediği birincilikle birlikte ülkesinin ve ilinin adını yurt dışındaki müsabakalarda en iyi şekilde temsil ederek Türk Bayrağını göklerde dalgalandırmak olduğunu söyledi.

Abdül Samet Şahin için kulüpler bonservisini almak için peşinden koşmaktadırlar. Ailesiyle birçok kez görüşme sağlanmış, babası Osman Şahin evladının sadece Türk Milli takımında hizmet etmesi yönünde ailece karar aldıklarını söylerken “Türk Bayrağımızın yurt dışındaki müsabakalarda dalgalanması bizler için en büyük gurur olacaktır. Bu sebepten ötürü bonservisini kendi elimizde tutmaktayız.” Demiştir.

Milli Sporcu Abdül Samet Şahin’in Minikler kategorisinde kazandığı şampiyonlukları ise şöyledir:

* 1.kez minikler kulüpler arası şampiyonluğu.

* 1.kez minikler okullar arası şampiyonluğu.

* 5.kez minikler uluslararası şampiyonluğu.

* 1.kez Avrupa şampiyonluğu.

* 1.kez Türkiye şampiyonluğu.

* 1.kez Dünya şampiyonluğu.

* 1.kez 15 Temmuz Şehitler şampiyonluğu.

* 2.kez İller arası şampiyonluğu.

* 1.kez İstanbul Şampiyonluğu.

* İstanbul karate 34 şampiyonluğu.