AK PARTİ 24 HAZİRAN TEMAYÜL YOKLAMASINI YAPTI

Temayülde 1.524 delege Tokat’ta milletvekili olarak görmek istediği 5 ismi yazarak sandıklara attı. Mevcut 4 milletvekili ise temayül yoklamasında oylanmadı.

Temayülde 1.524 delege Tokat’ta milletvekili olarak görmek istediği 5 ismi yazarak sandıklara attı. Mevcut 4 milletvekili ise temayül yoklamasında oylanmadı.

24 Haziranda yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27’inci Dönem Milletvekilliği Genel seçimleri öncesi Tokat AK Parti milletvekili aday adaylarının ilk sınavı olarak görülen temayül yoklaması yapıldı.

Hüseyin Akbaş Spor Salonunda 05 Mayıs Cumartesi günü gerçekleştirilen temayülde, toplam 53 milletvekili aday adayı, teşkilat mensuplarından oy istedi. Mevcut 4 milletvekili ise temayül yoklamasında oylanmadı.

Oylamaya katılacak delege sayısı 2 bin 100 iken yüzde 72,57 oranında katılım oldu. Temayülde bin 524 delege Tokat’ta milletvekili olarak görmek istediği 5 ismi yazarak sandıklara attı. Gizli olarak yapılan oylama sonrası sonuçlar Ankara AK Parti Genel Merkezi’ne gönderildi.

Salonda temayül sürerken aday adaylarının da dışarıda hummalı bir çalışması vardı. Kapalı Spor Salonu dışında çadırlar kurarak temayül yoklaması için hazırlık yapan aday adayları delegelerin oyunu alabilmek için çaba sarf etti. Aday adayları, çadırlarına gelen delegelere çay, meyve suyu, kuru pasta gibi yiyeceklerin yanı sıra özel ilgi ve alaka göstererek büyük bir gayret gösterdi.

Temayül Rize Milletvekili Hikmet Ayar, Trabzon Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu ve Kütahya Milletvekili Mustafa Şükrü Nazlı’dan oluşan komisyon eşliğinde gerçekleştirildi.

AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat, temayül ile ilgili değerlendirmesinde, “Adaylık değerlendirmelerine katkı sağlayacak temayülümüzün teşkilatımız ve Tokat’ımız için hayırlı olmasını dileriz.” dedi.