ÖĞRETMENLERİN İSTEMEDİĞİ HİÇBİR ÇALIŞMANIN İÇERİSİNDE OLMAYACAĞIZ

Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğünce bu yıl 4’üncüsü düzenlenen öğretmenler arası “4’üncü Ulusal Özgün Öğretim Materyalleri Geliştirme Yarışması”na katılan Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Turan Akpınar, gündeme ilişkin sorularımızı cevapladı.

Eğitimcilere yönelik hazırlanan performans taslağının geri çekilmesine ilişkin bir çalışmanın Bakanlığın gündeminde olup olmadığını sorduğumuz Akpınar, konuya ilişkin değerlendirmesinde, “Performans sisteminin taslağının geri çekilmesi gündemimizde yok. Gerek üniversiteler gerek STK’lar yani bizim paydaşlarımızdan bu çalışmayla ilgili yeniden görüşlerini talep ettik. Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor. Bu süreci tek kelimeyle ifade edebiliriz, Bakanlık olarak biz öğretmenlerimizin istemediği hiçbir çalışmanın içerisinde olmayacağız.” ifadelerini kullandı.

Eğitimcilere yönelik şiddete ilişkin kanun talebi olduğunu ilettiğimiz Müsteşar Yardımcısı Turan, konuyla ilgili Bakanlığın çalışması olacağını belirterek, “Şiddet olayı sadece okullarda değil kamu kurumlarında değil, ülkemizin bir gerçeği. Keşke olmasa.Bakanımız ileriki günlerde paylaşacak, sadece şiddete yönelik değil. Benim bu konuda açıklama yapmam belki erken olabilir. Bu konuda bir çalışmamız var.” dedi.