Tokat’ta Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası

Tokat’ta Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet Meydanında stant açıldı.

Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet Meydanında stant açıldı. Stantta öğrencilere alkollü araç kullanmanın tehlikeli olduğunu göstermek amacıyla alkollü etkisi yapan gözlükler takıldı ve emniyet kemeri uyarısı yapıldı.

Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet Meydanında stant açıldı. İl Emniyet Müdürlüğü, Jandarma trafik ekipleri, Tokat Belediyesi ve Sağlık Müdürlüğü tarafından açılan stantta vatandaşlara trafikte uyulması gereken kurallar anlatıldı ve birimlerin araçları tanıtıldı.

Stantları gezen Vali Ömer Toraman, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu’dan bilgi aldı. Vali Toraman ve İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu stantları öğrencilerle birlikte inceledi. Vali Toraman öğrencilerle sohbet ederek, trafik kuralları hakkında bilgi verildi. İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu trafik kazalarından oluşan fotoğraf sergisini gezen öğrencilere emniyet kemerinin önemini anlatarak, “Araçta anne ve babanızı emniyet kemeri takmaları için uyarın. Servislerde de servis şoförünü emniyet kemeri takmayacak olursa ikaz edin, sizler de seyahat ettiğiniz otomobil ve okul servislerinde mutlaka emniyet kemerinizi takın. Trafik kazalarının birçoğu aşırı süratten kaynaklanıyor, emniyet kemeri bu tür kazalarda hayat kurtarıyor” dedi.

Müdür Topaloğlu, Vali Toraman’a 1.5 promil alkol etkisi yapan gözlüğü de tanıttı. Trafik haftası dolayısı ile düzenlenen resim yarışmasının birincisine bisiklet, ikinci ve üçüncüsüne çeşitli hediyeler takim edildi.

Çocuklara da alkollü araç kullanmanın tehlikeli olduğunu göstermek amacıyla alkollü etkisi yapan gözlükler takıldı. Öğrenciler gözlüklerle dubaların arasında yürümekte zorluk çekti.

Trafik Haftası ilimizde düzenlenecek olan çeşitli etkinliklerle hafta boyunca devam edecek.