İŞKURDA İŞ KUYRUĞU

Sezonluk Toplum Yararına Programlar (TYP) kapsamında geçici işçi alınacağının duyurulmasının ardından vatandaşlar İŞKUR önüne gelerek iş alımı başvurusu için uzun kuyruklar oluşturdu.

İŞKUR tarafından Toplum Yararına Programlar (TYP) kapsamında çeşitli kamu, kurum ve kuruluşlarında 6 veya 9 ay gibi sürelerle geçici işçi alımı olacak. Bu kapsamda Tokat İŞKUR Müdürlüğünce Tokat Belediyesine 100, İl Özel İdaresine 408, Tokat Orman İşletme Müdürlüğüne 83, İl Kültür ve Turizm İl Müdürlüğüne 18, Toprak Araştırma Enstitüsüne 25, Organize Sanayiye 10, Tokat İl Müftülüğüne 115, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğüne 15 personel alınacağının duyurulması üzerine başvurmak isteyen vatandaşlar İŞKUR İl Müdürlüğü önünde uzun kuyruklar oluşturdu. İŞKUR yetkilileri başvuru yoğun olunca, adayları sırayla içeriye aldı.

İŞKUR İl Müdürlüğü, Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında il genelinde belediyelerde, kamu kurumlarında görevlendirilmek üzere toplam 2 bin kişiyi işe alacağını duyurmuştu. Program kapsamında alınan personellerin maaş ve sigortaları İŞKUR tarafından karşılanacak. Kayıtların 18 Mayıs’a kadar devam edeceği bildirildi.