YENİ TESOB BAŞKANI FEHMİ ÇANKAYA

Tokat Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Genel Kurulu yapıldı. Mevcut Başkan Mehmet Bekçi ile Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Fehmi Çankaya Başkanlık ve Yönetime talip olmuşlardı. Saat 14.00’da başlayan genel kurul için 250 delege sandığa gitti.

Sandıkların açılması sonrası yapılan sayımda Fehmi Çankaya ve Yönetim listesi 250 delegeden 147’sinin oyunu aldı. Mehmet Bekçi ve Yönetim Listesi 100 oy aldı. 3 oy da geçersiz sayıldı.

Seçimlerin ardından TESOB Başkanlığına seçilmiş olan Fehmi Çankaya sıcağı sıcağına yapmış olduğu açıklamada “bana oy veren vermeyen bütün delegelere teşekkür ediyorum. İnşallah bunların güvenine layık olmaya çalışacağım. Hakkımızdan hayırlısı olsun. Farkımızı inşallah ilerleyen zamanda göstereceğiz. Ben geçmişte bu camiada emek vermiş başkanlarıma teşekkür ediyorum. Onlardan da Allah razı olsun. Bu memlekete bir çivi çakmış olandan Allah razı olsun. Sonuç hayırlı uğurlu olsun. Benimle birlikte çalışan, koşturan gönüldaşlarıma çok teşekkür ediyorum. İnşallah onları mahcup etmeyeceğiz.” dedi.