TOKAT MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

AK PARTİ’NİN MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

24 Haziranda yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27’inci Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri için AK Parti’den Tokat milletvekili adayı olarak belirlenen isimler kamuoyuna duyuruldu.

AK Parti’den 24 Haziran seçimlerinde aday olacak milletvekillerinin listesi YSK’ya teslim edildi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun ve beraberindeki heyet 600 kişiden oluşan milletvekili aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) teslim etti. Geçtiğimiz dönem dördüncü sıradan aday olan Av. Yusuf Beyazıt 27’inci dönem seçimleri için Tokat’tan birinci sırada aday olarak gösterildi. İkinci sırada Av. Mustafa Arslan, üçüncü sırada Av. Özlem Zengin, dördüncü sırada Av. Fatih Akgün, beşinci sırada ise Adem Dizer yer aldı. Mustafa Arslan geçtiğimiz dönemde beşinci sıradan seçimlere girmişti. Aday adayı olan mevcut milletvekillerinden Celil Göçer listede yer bulamadı. İzmir’den aday aday olduğunu konuşulan Zeyid Aslan da listede yer almadı.

AK Parti’de 26. dönemde milletvekili olan 167 kişi yeniden milletvekili adayı gösterildi. Öte yandan AK Parti 26. Dönemde 126 kadın milletvekili adayı gösterdi.

AK Parti’de 27. Dönem milletvekili aday listesinde 25 yaş altı aday sayısı 57 olurken, 8 engelli milletvekili adayı da listelerde yer aldı.

MHP’NİN MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

MHP, 24 Haziran’da cumhurbaşkanı seçimiyle beraber yapılacak 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için milletvekili aday listesini açıkladı.
Buna göre, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli aday listesinde memleketi Osmaniye’den 1’inci sırada yer aldı. Tokat’tan aday olan isimler ise şöyle oldu:

1.Yücel Bulut
2.Cahit Açıkkapı
3. Mustafa Ersagun Dalan
4. Serhat Bilgin
5. Filiz Yılmazer

CHP’NİN TOKAT MİLLETVEKİLİ ADAYLARI BELLİ OLDU

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 24 Haziran’da yapılacak seçimlere girecek Tokat milletvekili adayları belli oldu.

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Kadim Durmaz, 24 Haziran seçimleri için Tokat’tan birinci sıradan aday olarak gösterildi. İkinci sırada Hasan Efe Uyar, üçüncü sırada Çağdaş Kurtgöz, dördüncü sırada Duran Belene ve listede ki tek bayan isim olan Gülperi Coşar da beşinci sıradan aday olarak gösterildi.

İYİ PARTİ’NİN MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

24 Haziranda yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27’inci Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri için İYİ Parti’den Tokat milletvekili adayı olacak isimler belirlendi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı İsmail Koncuk ve beraberindeki heyet milletvekili aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) teslim etti. İYİ Parti’nin Tokat’tan milletvekili aday listesinde şu isimler yer aldı:

1. Hüseyin Erkan İkikat

2. Fatih Demirkol

3. İrfan Alpat

4. Şule Oruç

5. Ali Turan Tokgöz