ÇOCUKLAR İÇİN TOKAT GEZİSİ

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile 600 Evler Muhtarlığı işbirliğinde 7-13 yaş grubu arasındaki çocuklar için Ballıca Mağarası ve Kaz Gölü gezisi düzenlendi. “600 Evler Mahallesi Muhtarlığı Çocuklara Tokat’ı Gezdiriyor” sloganı ile gerçekleştirilen etkinliğe 100 civarında çocuk katıldı.

Çocukların güvenlik güçleri ile birlikte vakit geçirerek onları daha yakından tanımalarını sağlamak amacı ile Tokat İl Emniyet Müdürlüğü personeli de programa katılım sağladı. 600 Evler Muhtarlığı önünde toplanan çocuklara emniyet güçleri tarafından tişörtler hediye edildi.

600 Evler Mahalle Muhtarı Mücahit Duran çocukların yasadıkları şehri tanımalarını sağlamak amacıyla böyle bir gezi etkinliği düzenlediklerini söyledi. Aynı mahallenin çocuklarının bir birbirlerini ve Emniyet güçlerini de tanımalarını istediklerini ifade eden Mücahit Duran, “Buradaki amacımız mahalledeki çocuklarımızı birlik beraberlik içinde kendi başlarına hareket edebilme, gezerken öğrenmelerini de sağlamak. Tokat’ı tanımalarını da sağlamak istiyoruz. Çocuklar Ballıca Mağarasının, Kaz Gölü’nün adını duyuyor, resimlerini görüyorlar sadece. Buradaki avantajları hem gezecekler, hem öğrenecekler. Bir şeyin görseli ile temas etmek onu görmek çok farklı bir şey olduğu için bunu arkadaşları ile görmelerini, ayrıca aynı mahallenin çocuklarının bir birbirlerini tanımalarını sağlamak istedik. Son günlerde yaşanan çocuk kaçırmaları, çocuk istismarları ile alakalı da Emniyetin güvenlik güçlerinin de bu programın içerisinde olmasını istedik çünkü çocuklar polis memurlarını tanımıyorlar. Çocuklarla emniyet güçlerini bir araya getirip polisleri tanımalarını istedik. Bu sebeple onları bir araya getirdik. Çocukların polislerden korkmamalarını, onlarla birlikte hareket etmeleri, bir şey olduğu zaman ilk tutacakları elin polisler olduğunu göstermek amaçlı düzenledik bu programı. 100 civarında çocuk katıldı. Onları turizm şirketi sponsorluğunda güvenli bir şekilde Ballıca ve Kaz gölünü gezdireceğiz. Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Müdürü İhsan İkinci bizimle birlikte geziye katılacak.” dedi.

Author: trtokat