EYÜP EROĞLU”NA YAPILAN ELEŞTİRİLER HAKSIZ

Tokat”ta etkili sivil toplum örgütleri adına bu gün bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada Tokat Belediyesine yönelik art niyetli kişilerin yıpratma kampanyasına karşı Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu”na destek vurgusu yapıldı.

Yapılan yazılı açıklamada” Bilindiği üzere belediyeler, şehirleri maddi ve manevi güzelliklerinin artırılması daha yaşanabilir hale nasıl getirilebilir düşüncesi ile çalışan ve bu anlamda şehirde yaşayan insanların hayatlarının kolaylaştırıcı sosyal, kültürel, imar ulaşım ve çevre düzenlemesi vb. konularda çalışmalar yapar.

  Tokat Belediyesi çalışmaları herhangi bir şahsın veya bir grubun çalışması olarak görülmemeli.

   Bu anlamda Tokatımız da alt yapı, üst yapı çalışmaları, trafikle ilgili çalışmalar, şehrin güzelleşmesi adına yapılan çalışmalar hepimizin malumudur.

  Son günlerde bilinçli veya bilinçsiz yapılan bir tamamlanmamış bir çalışma üzerinden kurumsal bir kimlik olan Tokat Belediyesi’ne ve şahsında Belediye Başkanı Sayın Av. Eyüp EROĞLU’na yapılan iddiaları yersiz ve haksız buluyoruz.

  Biz STK’lar olarak Tokat’ı seviyoruz. Tokat’ımıza katkıda bulunan tüm kurum ve kuruluşları önemsiyoruz.

  Bu bağlamda Tokat Belediyesi’nin ve Sayın Av. Eyüp EROĞLU’nun eleştirilmesini bir bardak suda fırtına koparmak şeklinde değerlendiriyoruz.

Yaptığı çalışmalardan dolayı kendisini takdir ediyor, bu şehirde yaşayanlar  olarak kendisini desteklediğimizi ifade ediyoruz.

Kamuoyuna saygıyla arz ederiz.”denildi.

Yapılan basın açıklamasına katılan sivil toplum örgütlerinin isimleri ise şöyle: 

SAFA VAKFI –  ENSAR VAKFI – İLİM YAYMA CEMİYETİ – VERENEL DERNEĞİ – BEHZATI VELİ DERNEĞİ – İMDER – AGD – İHL PLATFORMU – İHH – KENT KONSEYİ – CİHANNÜMA – ÇEVRE VE KÜLTÜR DERNEĞİ – BİRLİK VAKFI – TESOB – EHAD – TÜGVA – ATİ – DİYANET SEN – EĞİTİM BİR SEN – MEMUR SEN – EVRENSEL HAFIZLAR DERNEĞİ – MÜSİAD – SAĞLIK SEN