TOKAT SİVİL TOPLUM İSTİŞARE TOPLANTISI

Tokat Sivil Toplum Örgütlerinin organizasyonunda istişare toplantısı yapıldı.

Atih Tahsin”in Tokat”ın birlik beraberliğine katkı sağlamak için gönüllü olarak organize ettiği Sivil Toplum buluşmasına Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Çelik, TESOB Başkanı Fehmi Çankaya, Birlik Vakfı Başkanı Ali Kasap ve çok sayıda sivil toplum örgütü başkan ve üyeleri katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Atik Tahsin “Birbirimizi tanıdıkça bir birimize daha fazla destek veriyoruz. Daha önce bir araya geldik. Bir hayır işlemek adına buradayız. Güzel şeyler düşünüp iyi şeyler yapmak derdindeyiz.Sivil Toplum Kuruluşlarıyla zaman zaman yaptığımız istişare toplantımıza katılan başta  Belediye Başkanımız Eyüp Eroğlu’na Ticaret Odası Başkanımız Ali Çelik”e,  Tesob Başanımız Fehmi Çankaya”ya Esnaf Odaları Başkanımız Ahmet Hamdi Aydoğan ve STK başkanlarımıza fikir ve görüşlerini paylaştıkları İçin ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ise” İstişare ve dayanışmanın vizyonumuza, ufkumuza katkılarının bilinciyle hareket ediyoruz. Bizi burada buluşturan Atik Tahsin kardeşimize teşekkür ediyorum.
Tokat Sivil Toplum Örgütü Başkan ve Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan değerli kardeşlerimizle her zaman bir araya gelmek, düşüncelerini almak için toplantılara katılıyorum. Yüreği memleket sevdası ile yoğurulmuş Sivil Toplum Örgütü temsilcilerimizin görüşlerini önemsiyorum.  Tokat vizyonu ile sadece kendine yeten değil,çevresini de besleyen bir misyona sahip. Türkiye’de yatırım öncelikli İlimizin önünü açacak altyapı çalışmalarını biran önce tamamlayarak, yatırımcının önünü açmamız gerekiyor. Bizim sevdamız Tokat halkının refah ve mutluluğudur, diyerek belediye çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Ayıca Eroğlu”Tokat”ı biz her mahallesi, her caddesi ile planladık. Yeşilırmak kenarı ve Karşıyaka”ya fazla yatırım yapılıyor diye duyuyorum. Yeşilırmak Allah”ın Tokat”a bir nimeti.O nimetin farkındayız. Ama biz her bölgemize aynı yatırım yapıyoruz, dedi.

Toplantıda Kanal Tokat, Havaalanı, Yeni Sanayi gibi konular konuşuldu.

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Çelik ise TOSKAP (Sivil Kalkınma Platformu) nun pazartesi itibariyle hayata geçeceğini söyleyerek artık eski Tokat değil, istişare eden, birlik olan bir Tokat için planlama yaptıklarını söyledi.

Toplantıya katılan sivil toplum temsilcileri söz alarak teşekkürlerini ilettiler.