TOKAT ÇOCUK KORUMA KURULU İL KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI

Tokat Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından Vali Yardımcısı Mehmet Sülün Başkanlığında kurum temsilcilerinin katılımı ile 2018 yılı 4. Çocuk Koruma Kurulu İl Koordinasyon Toplantısı belirlenen gündem maddelerinin görüşülmesiyle gerçekleştirildi.

Toplantıda bir önceki İl Koordinasyon Toplantısında alınan kararlar hakkında değerlendirme, Çocuklara Yönelik Cinsel İstismar Konulu Sunum, Çocuk Hakları İl Çocuk Komitesi Çalışmaları ve Koruyucu ve Destekleyici Tedbir Kararları hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Tokat Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Özdemir’in Gündem Maddelerini paylaşmasının ardından Şube Müdürü Osman Erdem tarafından, Temmuz ayı koordinasyon kurulu toplantısında alınan kararlar hakkında kısaca hatırlatmalar yapıldı. Tokat Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünde görev yapan Çocuk Gelişimcisi Züleyha Eren, Çocuklara Yönelik Cinsel İstismar Konulu sunumu gerçekleştirdi. Toplantının devamında Çocuk Gelişimcisi Züleyha Eren, diğer gündem maddesi olan Çocuk Hakları İl Çocuk Komitesi Çalışmaları hakkında komite üyelerine bilgilendirme sunumu yaptı.

Son gündem maddesi olan Tedbir Kararları hakkında bilgilendirme yapan Müdür Özdemir, İl Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 144 Danışmanlık tedbiri, 36 Sağlık tedbiri, 45 Eğitim Tedbiri, 230 çocuğa da Bakım tedbiri uygulandığının altını çizdi. Toplantı sonunda katılımcıların soru ve önerileri dinlenerek, bir sonraki toplantı için görüşülmesi istenen maddeler üzerinde görüşler belirtildi.

Toplantıda İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Çocuk Koruma Koordinasyon Kurulu İl Hizmet Kataloğu” toplantıya katılan kurum temsilcilerine dağıtıldı.

Toplantı karşılıklı soru cevapların ardından son buldu.