16 YILDA YEDİ KERE BAKAN, 8 KERE SİSTEM DEĞİŞTİRİLDİ

Saadet Partisi Tokat İl Başkanı Bilal Metehan Aydın ülke ve dünya gündemi ile ilgili değerlendirmede bulundu.

            Başkan Aydın yaptığı yazılı açıklamada, “Öncelikli olarak gaziler günü münasebeti ile tüm gazilerimize minnet borçlu olduğumuzu hatırlatmak isterim, cenabı Allah tüm gazilerimize hayırlı ömür nasip etsin.

            Aynı zamanda 10 Muharrem Aşure gününün tüm İslam alemine huzur ve bolluk bereket getirmesini Allah tan niyaz ederim” dedi.

16 YILDA YEDİ KERE BAKAN, 8 KERE SİSTEM DEĞİŞTİRİLDİ

            Yeni eğitim-öğretim döneminin başlaması ile tüm öğretmen ve öğrencilere başarı dileklerinde bulunarak Aydın, “Gençlik bir cevherdir, o cevheri işleyecek olan da eğitim sistemidir.” dedi.

Eğitim politikaları nedeni ile eğitim sisteminin rayına oturmadığını kaydeden Aydın, “16 yılda yedi kere bakan, 8 kere sistem değiştirildi. Peki, sonuç ne? OECD ülkeleri içinde son sıradayız. Demek ki asıl değişmesi gereken eğitimin ruhu, mayası, özüdür. Önemli olan çocukları kaç kez sınava soktuğumuz değil, kalplerine ne koyduğumuzdur” ifadelerini kullandı.

BİZİ DAHA ÖNCEDEN DİNLESELERDİ

            Saadet Partisi İl Başkanı Aydın, değerlendirmelerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “İsraf ekonomisine değil, üretim ekonomisine geçiyoruz. İhalesi yapılmış ama başlamamış olan yatırımları bir kenara koyuyoruz. Şu anki durum bunu gerektiriyor” sözlerini anımsatarak devam etti.

Cumhurbaşkanı’nın kullandığı ifadeleri önemli bulduklarını belirten Aydın, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu cümleyi kullanmak istemiyorum ama ‘biz demiştik’. Aylardır, israf ekonomisine son verilmesi ve üretime dönük olmayan bütün yatırımların durdurulması çağırısında bulunuyoruz. Gönül isterdi ki bizim bu uyarılarımız içinde bulunduğumuz kriz ortamına girmeden önce dinlense ve anlaşılsaydı. ‘Üretime dönük olmayan bütün yatırımları durduracağız’ sözümüzden trene, yola, köprüye, tünele karşı olduğumuz gibi komik sonuçlar çıkarılmasaydı. Ancak tüm bunlara rağmen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerine olumlu buluyoruz. Bunun lafta değil ciddi ve samimi bir irade ile hayata geçirilmesini bekliyoruz.”

HEDİYE UÇAK?

            Aydın son günlerin dikkat çeken konularından olan ‘hediye uçak’ ile ilgili de konuştu. “Nereden çıktı bu 500 milyon dolarlık hediye” diyen Aydın, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın israf ekonomisine son verip, üretim ekonomisine geçeğiz açıklaması ne kadar doğru ise, adı ister hediye olsun, ister hibe, ister parasıyla olsun, ister bedava, Katar Emirinden alınan uçakta o kadar yanlıştır.” değerlendirmesinde bulundu.

ÖLÇÜMÜZ EBU-ZER’İN ÖLÇÜSÜDÜR

            Konu ile ilgili İslam tarihinin önemli isimlerinden Hz. Ebu Zer el-Gifari’nin, “Kendi paranızla aldıysanız israf, milletin parasıyla aldıysanız kul hakkıdır, günahtır” sözlerine atıfta bulunan Aydın, “Bizim aldığımız ölçü budur. Ayrıca kanunlarımıza göre kamu görevi yapanlar asgari ücretin 10 katını geçen hediye alamazlar. Bugün ki asgari ücret ile hesaplarsak üst sınır 16 bin lira en fazla 20 bin lira eder. Peki, bu 500 milyon doları nereye sığdıracağız?” şeklinde konuştu.

BİBER GAZI GİRİYOR, MİLLETİN VEKİLİ GİREMİYOR

            İnşaatı devam eden üçüncü havalimanında yaşanan olayları da değerlendiren Aydın, Saadet Partisi olarak olayları en başından beri takip ettiklerini kaydetti. Partilerinin İstanbul Milletvekili Cihangir İslam ve teşkilat yöneticilerinin olay yerine gitmek istediklerini ancak kendilerine türlü engeller çıkartıldığını da belirten Aydın, “Düşünün, polisin, jandarmanın, gazın, TOMA’nın girdiği yere milletin vekili giremiyor! Doğrusu orada saklanmak istenen nedir merak ediyoruz?” diye sordu.

HER HAK ARAYANI VATAN HAİNİ GÖRMEKTEN VAZGEÇİLMELİ

            İşçilerin taleplerine karşın iktidarın gaz ve TOMA kullanıp işçileri neredeyse vatan haini ilan eden açıklamalarını eleştiren Aydın, “Bizim inancımızda emek en kutsal haktır. Bir işçinin hakkı alnının teri kurumadan verilmelidir. İktidar Her Eleştireni hain, her eylem yapanı anarşist olarak görmekten vazgeçmelidir. Hatta bu tür eylem ve grevlere zamanında Sayın Cumhurbaşkanı da katılmıştır.” diye konuştu.

KIBRIS’TA SİNSİ ADIMLAR ATILIYOR

            İç gündemler ile uğraşmaktan dış gündemin unutulduğuna ifade eden Aydın, burnumuzun dibindeki Kıbrıs’ta çok sinsi ve çok tehlikeli adımların atıldığına dikkat çekti.

Fransa’nın Rum Kesimi tarafına askeri üs kurması adımını değerlendiren Aydın, “Fransa, her türlü müdahaleye hazır halde bir askeri donanma yerleştiriyor. Kıbrıs’ta, İsrail, İngiltere, Fransa ve Yunanistan arasında bir askeri ittifak kuruluyor. Peki, bütün bu hazırlıklar ne için yapılıyor? Biz söyleyelim; Akdeniz’de hakimiyet kurmak için. Çıkarılacak doğalgaza el koymak için. Akdeniz’deki enerji geçiş güzergahlarını kontrol etmek için. İslam dünyasına yönelik siyasi ve askeri kuşatmayı daha da güçlendirmek için. En önemlisi de Türkiye’yi tehdit ederek saf dışı bırakmak için.” açıklamasında bulundu.

SOÇİ GÖRÜŞMELERİNİ SEVİNDİRİCİ BULUYORUZ

            Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin arasında İdlib için gerçekleştirilen Soçi görüşmelerinin sevindirici bir adım olduğunu dile getiren Aydın, basın toplantısını şu değerlendirmeler ile sonlandırdı: “Bilindiği gibi biz en başından beri silahız çözümden yana olduğumuzu belirttik. Her fırsatta diyalog ve müzakere çağrısında bulunduk. Gelinen nokta bu açıdan sevindirici ve umut vericidir. Bundan sonra ki, temennimiz bu mutabakatın başarıyla yürütülmesi ve bölgede akan kanın tamamen durdurulmasıdır. Elbette bu barış umutları birilerini rahatsız edecektir. Provoke etmek isteyenler çıkacaktır. Bunlara karşı mutlaka dikkatli olunmalıdır. Bu süreçte, her zaman aklıselim ve sağduyu ile hareket edilmelidir. İslam coğrafyasında çatışarak değil ama konuşarak çözemeyeceğimiz hiçbir sorun yoktur.

2019 MAHALLİ SEÇİMLERİNDE TÜM SEÇİM BÖLGELERİNDE ADAY ÇIKARACAĞIZ

            Aydın, “Mart 2019 mahalli seçimlerinde tüm seçim bölgelerinde aday çıkaracağız

Yerel seçimlere Saadet partimiz hazırlıklıdır, ilimizde 12 ilçe merkezi ve 26 belde de adaylarımızla halkımızın unuttuğu efsane belediyecilik hizmetlerini sunacağız” ifadelerine yer verdi.