ÇAMLIBEL KÖROĞLU ŞENLİKLERİ

    Çamlıbel Beldesinde düzenlenen Köroğlu Şenlikleri ve Pide Günüde ilk olarak güreş müsabakaları yapıldı. Güreş müsabakaları vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Daha sonra pide yeme yarışması yapıldı. 14 kişi 10 dakikada en fazla pideyi yemek için yarıştı. Güreşçilerin de katıldığı yarışmada vatandaşlar heyecanlı anlar yaşadı. Pide yeme yarışmasını güreşçi Enes Güler kazandı. yarışmanın birincisi oldu.

Çamlıbel Belediye Başkanı Adem Akgül, Çamlıbel Beldesinde düzenledikleri festivalde Köroğlu ve  ünlü Çamlıbel pidesine dikkat çekmek istediklerini kaydetti. Başkan Akgül, “Güreş geleneklerimizde çok önemli. Köroğlu bölgemizde yaşamış. Pidemiz çok ünlü. Tokat-Sivas karayolu üzerinde olan beldemizden geçerken vatandaşlarımızın pidemizi tatmadan geçmemelerini tavsiye ediyoruz. Çamlıbel yaşamın ilk gününden itibaren cazibe merkezi olmuştur. Geleceğin merkezi yerlerinden bir olmaya aday. Çalışmalarımızı ve yatırımlarımızı bölgemizin gücüne inanarak yapıyoruz. ” dedi.

Şenlikte vatandaşlara kasalarla getirilen  pide ikram edildi. 

Yerel sanatçılar, izleyicilere yöresel türküler söylediler.

            Programa Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, Çamlıbel Belediye Başkanı Adem Akgül, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Havva Sabuncuoğlu, daire amirleri ve davetliler katıldı.