TOKAT İMAM HATİP LİSESİ TEKNOFEST’TEYDİ

Tokat İHL Müdürü Mehmet Köprülü, Tokat İmam Hatip Lisesi olarak hedeflerinin öğrencilerini her türlü teknolojik gelişmeden haberdar etmek olduğunu belirterek öğrencileri Teknofest’e götürdüklerini söyled

            Tokat İHL Müdürü Mehmet Köprülü, Tokat İmam Hatip Lisesi olarak hedeflerinin öğrencilerini her türlü teknolojik gelişmeden haberdar etmek olduğunu belirterek, “Öğrencilerimizi, dünya çapında teknolojik bir festival olan Teknofest’ten mahrum edemezdik. Bunun için öğrencilerimizi İstanbul 3. Havalimanı’nda gerçekleşen ve birçok yeni teknolojinin sergilendiği Teknofest’e götürdük. Öğrencilerimiz çok özel anlar yaşadı.” dedi.

            Festivale katılan öğrenciler ise ufuklarının açıldığını, birçok yeni teknolojiyi, İHA’ları, SİHA’ları yerinde gördüklerini söyleyen öğrenciler şunları kaydetti: “Türkiye’nin teknolojik bakımdan dışa bağımlılığını sonlandırmak için daha da şuurlandık. Vatanımıza, milletimize ve ailemize karşı sorumluluğumuzun farkındayız ve değerli öğretmelerimizin gözetiminde bu bilinçle çalışacağız.”

            Okul Müdürü Mehmet Köprülü, aldığımız bilgilere göre TEKNOFEST İstanbul’a yurt içi ve yurt dışından 2000 üzerinde ferdi 750 takım halinde yarışmacı katılmış. Özellikle son gün muhteşem oldu öğrencilerimiz her standı gezdi yetkililerden bilgi aldı bazı alanlarda yarışmalara katıldılar. Öğrencilerimizi finalde ise Solo Türk Ekibi, Paraşüt Timi ve Atak helikopterlerinin harman dalı gösterisi büyüledi. Öğrencilerimiz çok mutlu oldular özellikle TV’lerde seyretme ile çok yakında seyretme arasında fark olduğunu belirttiler.

            Bizler İmam Hatip camiası olarak bundan sonraki ulusal ve uluslararası her türlü etkinliğe katılmak için çaba sarf edeceğiz.  Öğrencilerimiz köklü bir geçmişe sahip olan Tokat İmam Hatipin yeniden şahlanışının çabası ve gayretleri içerisinde olmanın bilincindeler. Buradan tüm öğretmenlerimize, velilerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum.”

TEKNOFEST İSTANBUL

HAVACILIK, UZAY VE TEKNOLOJİ FESTİVALİ NEDİR?

            TEKNOFEST İSTANBUL Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali, teknoloji üreten bir Türkiye hedefi ile aşağıdaki organizasyonlara ev sahipliği yaptı: