Mart 2019 Yerel Seçimleri İçin, MHP’de Aday Adaylığı Başladı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Onur Çalışkan, 31 Martta yapılacak yerel seçimlerde MHP’den aday olmak isteyenler için aday adaylığı sürecinin başladığını duyurdu. Çalışkan, “Geçmiş dönemlerde il merkezi hariç ilçelerimizde tüm belediyeler en az bir defa MHP’li bir yönetim tarafından yönetilmiş ve gönlümüz o ilçelerimizde yeniden MHP’nin belediyecilik anlayışıyla kavuşmaktan yanadır.  Bizler inanıyoruz ki il merkezide dahil bu seçimde 12 – 0 gibi bir tabloyla kamuoyunun önünde olacak.” dedi.

            MHP Tokat İl Başkanı Onur Çalışkan İlçe Başkanlarıyla birlikte ortak basın açıklaması düzenledi. Yerel seçimlere ilişkin açıklama yapan Çalışkan, MHP’nin Türkiye’nin her bölgesinde yerel seçimlere katılacağını belirterek, “12 İlçe Başkanımızla birlikte bugün il binamızda 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Yerel seçimlerle ilgili bir basın toplantısı düzenleyip kamuoyunu bilgilendirmek istiyoruz. Hepinizin bildiği üzere 23 Ekim Salı günü sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin gurup toplantısında yapmış olduğu konuşmaya binaen Milliyetçi Hareket Partisi Türkiye’nin tamamında yerel seçimlere katılacaktır. Biz de MHP Tokat Teşkilatı olarak buradan ifade ediyoruz ki başta il merkezi 11 ilçe ve 25 belde olmak suretiyle bütün seçim bölgelerinde MHP olarak en güçlü en muazzam adaylarımızla birlikte tarihinde hiç görülmemiş kadar aktif bir seçim çalışmasında bulunarak bütün belediyeleri çatımız altında memleketimize vatanımıza hizmet edebilmek amacıyla kazanacağız. Buna inancımız sonsuzdur.” diye konuştu.

ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSU BAŞLADI

            Yerel seçimlerde MHP’den aday olmak isteyenler için aday adaylığı sürecinin başladığını söyleyen Çalışkan, “Tüm kamuoyuna ilan ediyoruz, aday adaylığı başvurularımız başlamıştır. Belediye Başkanı Aday Adaylıklarımız için İl, İlçe yönetim kurulunda bulunan arkadaşlarımızın 15 Kasım tarihine kadar istifalarını alıp aday adaylıklarında bulunabilirler. Yine kamu görevlilerinden Milliyetçi Hareket Partisinin gerek belediye meclisi, gerek il genel meclisi gerekse belediye başkanlığı aday adaylığı hususunda müracaat etmek isteyen kamu görevlilerimiz ise 1 Aralık 2018 tarihi itibari ile istifa edip partimizden aday adaylıklarını ilan edebilirler. Partimizin tüm seçim bölgelerinde bu takvim suretiyle aday adaylarımıza kapısı sonuna kadar açıktır. Partimizden yana tercihlerini kullanmaları bizleri memnun edecektir. Geçtiğimiz gün ORC araştırma şirketinin ilimizde yapmış olduğu kamuoyu anket sonuçlarını paylaşmasıyla tüm ülkede bir gerçek ortaya çıktı. Partimizin birinci olduğu iller arasında Kütahya, Düzce ve Tokat gibi iller var. Yani ilimizde tüm kamuoyunun teveccühü MHP’den yana olacaktır. Geçmiş dönemlerde il merkezi hariç ilçelerimizde tüm belediyeler en az bir defa MHP’li bir yönetim tarafından yönetilmiş ve tüm hasretler o ilçelerimizde yeniden MHP’nin belediyecilik anlayışıyla kavuşmaktan yanadır.  Bizler inanıyoruz ki il merkezide dahil bu seçimde 12 – 0 gibi bir tabloyla kamuoyunun önünde olacak. Bunun inancını bu teşkilatlar 24 Haziran 2018 tarihinde vermiştir. 31 Mart 2019 akşamı bu teşkilatlar kamuoyunun desteğiyle güçlü kararlı ve memleketimiz lehine sonuçlarlar merkez başta olmak üzere tüm ilçe ve beledilerde başarıyı yakalayacaktır.” ifadelerini kullandı.