Hayalini Polis Gerçekleştirdi

9. Sınıf öğrencisi 16 yaşındaki Burak Salman’ın polis otosuyla okula gitme hayali Tokat Emniyet Müdürlüğünce gerçekleştirildi.

            Doğuştan zihinsel engelli Burak Salman, eğitim gördüğü Tokat Yavuz Selim Özel Eğitim Merkezi öğrenci ve öğretmenleriyle geçen hafta Tokat İl Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret etmişti. Öğretmenleri ziyarette Burak Salman’ın polis otosuyla okula gitme hayali olduğunu yetkililere iletti. Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, Burak’ın hayalinin gerçekleştirilmesi talimatını verdi. Bunun üzerine polis ekipleri dün Burak Salman’a sürpriz yaptı. Topçam Mahallesindeki evinin önünde servis bekleyen Burak, karşısında Tokat Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürü Yüksel Bozkurt ve ekibini görünce büyük mutluluk yaşadı. Burak Salman’a polis montu ve şapkası giydirilerek, ekip otosuyla eğitim gördüğü Yavuz Selim Özel Öğretim Merkezine götürüldü.

            Polis otosu ile okula gitme hayali gerçek olduğu için çok mutlu olduğunu ifade eden Burak Salman, “Herkese çok teşekkür ederim. Polis olmak istiyorum. Çok mutlu oldum. Polisleri çok seviyorum.” dedi.

            Polis ekiplerine yaptıkları sürprizden dolayı teşekkür eden Burak’ın annesi Nergiz Salman, “Çok mutlu olduk, Emniyet Müdürlüğüne çok teşekkür ederiz. Burak hep polis olmak isterdi. Bugün de bu hayalini gerçekleştirmiş oldu. Bir anne olarak çok mutlu oldum ve duygulandım.” dedi.

            İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürü Yüksel Bozkurt ise, “Bugün amacımız Burak’ı mutlu etmekti. Emniyet Müdürümüzün talimatı gereği Burak’ı evinden alarak okulu götürmek için yola çıktık. Arkadaşlarımızla birlikte okuluna kadar eşlik ettik. Ben ailesine ve kendisine teşekkür ediyorum. Burak’a okulunda başarılar diliyorum. Biz her zaman yanındayız. Her zaman talebini yerine getirmeye de hazırız.” diye konuştu.