TOKAT’TA 57 ÖĞRENCİYE BURS

Türkiye çapında ilkokuldan itibaren üniversiteye kadar zeki ve başarılı  öğrencilere ve ailelerine destek veren VakıfAy Derneği, Tokat’ta 57 öğrenciye burs imkânı sağlıyor.

Vakıfay Derneği Tokat İl Temsilcisi Feray Işıl Karabekiroğlu ve VakıfAy gönüllüleri, vakfın burs bağladığı öğrenci ve aileleriyle bir araya geldi. Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali’nin de katıldığı programda öğrencilere hediyeler verildi.

Vakıfay Derneğinin faaliyetleri ile ilgili bilgiler veren Tokat Temsilcisi Işıl Karabekiroğlu, “Başarılı olan çocuklar ön planda. Erkeklerde 85, kızlarda 83 puan not ortalamasının altına düşmemesi lazım. İlkokul 3. Sınıftan aldık çocukları şimdi Lise 2’deler. Yaz tatillerinde tarihi, turistik geziler yapıyoruz. İstanbul’a 3 defa götürdük çocukları, İstanbul’un tarihi yerlerini gezdirdik. Daha sonra Alanya’da bir tatil yaptırdık çocuklara. Vakıfay İstanbul Genel Merkezli, hayırsever iş adamlarının katkıları ve destekleri ile faaliyetlerini sürdürüyor. Kaban, bot gibi kışlık ihtiyaçlarını her sene alıyoruz. Kitap, kırtasiye yardımı yapıyoruz. Annelerine her ay bir miktar burs yatıyor. İlkokul 3. sınıftan beri yaz tatilleri de dâhil burs yatıyor. Başarısı devam ettiği sürece üniversiteyi bitirene kadar burs desteği devam ediyor. Şu anda Tokat’ta 57 öğrenciye burs veriyoruz. Vakıfay’ın Türkiye genelindeki şubeleri ile desteklediği toplamda 250 öğrenci var ama öğrenci sayısı en çok Tokat’ta. Çocuklar üniversiteye başladıklarında biraz daha bursları artacak, destekler artacak, İstanbul’da üniversite kazananlara oradaki iş adamlarımızın ikamet edebilecekleri ev sözü var. İstanbul’a giden öğrencilere barınma yardımı yapacaklar. Müziğe ve güzel sanatlara başarısı olan öğrencilere hep söylüyoruz, özel sponsorlarımız var, hazırlar onlar da.” şeklinde konuştu.

Program sonunda Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali öğrencilere hediyelerini takdim etti. Günün anısına hatıra fotoğrafı çekinilmesi ile program sona erdi.