Cum. Ara 13th, 2019

ATATRÜKÇÜLÜK KİTABI TOKAT’LI ÖĞRETMENLERDEN

2 min read

Türkiye Cumhuriyeti İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Yazma Komisyonu Vali Dr. Ozan Balcı’yı makamında ziyaret etti. Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında, Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde yürüttükleri çalışmalarını tamamlayan Ortaokul 8. Sınıf Türkiye Cumhuriyeti İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Yazma Komisyonu, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali başkanlığında Vali Dr. Ozan Balcı’yı makamında ziyaret etti. Editörlüğünü Tarih Öğretmeni Mehmet Ülkü’nün, yazarlığını Sosyal Bilgiler öğretmenleri Fatih Çetinkaya ve Özlem Mutlu’nun, grafik tasarımını Bilişim Teknolojileri Öğretmeni İbrahim Özkal ve Görsel Sanatlar Öğretmeni Selda Karataş Mişe’nin, dil incelemesini Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Osman Özden’in, pedagojik değerlendirmesini ise Rehber öğretmenler Hayrettin Kartal ve Mahmut Kartal’ın yaptığı Ortaokul 8. Sınıf Türkiye Cumhuriyeti İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı, 2019-2020 eğitim-öğretim yılından itibaren 5 yıl süreyle Türkiye genelinde ders kitabı olarak okutulacak. Hazırlamış oldukları kitabı Vali Dr. Ozan Balcı’ya takdim eden komisyon üyeleri, komisyon çalışmaları ve çalışma süreçleri ile ilgili Vali Dr. Ozan Balcı’ya bilgi arz ettiler. Vali Dr. Ozan Balcı kitabın Tokat’ta hazırlanmasından duyduğu memnuniyeti belirterek, kitap yazım çalışmalarındaki başarılarından dolayı komisyon üyelerini başarı belgesiyle ödüllendirdi. Vali Dr. Ozan Balcı, emekleri ve gayretleri nedeniyle komisyon üyelerine teşekkür ederek, komisyon üyelerinin başarılarının devamını diledi.

Türkiye Cumhuriyeti İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Yazma Komisyonu Vali Dr. Ozan Balcı’yı makamında ziyaret etti.

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında, Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde yürüttükleri çalışmalarını tamamlayan Ortaokul 8. Sınıf Türkiye Cumhuriyeti İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Yazma Komisyonu, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali başkanlığında Vali Dr. Ozan Balcı’yı makamında ziyaret etti.

Editörlüğünü Tarih Öğretmeni Mehmet Ülkü’nün, yazarlığını Sosyal Bilgiler öğretmenleri Fatih Çetinkaya ve Özlem Mutlu’nun, grafik tasarımını Bilişim Teknolojileri Öğretmeni İbrahim Özkal ve Görsel Sanatlar Öğretmeni Selda Karataş Mişe’nin, dil incelemesini Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Osman Özden’in, pedagojik değerlendirmesini ise Rehber öğretmenler Hayrettin Kartal ve Mahmut Kartal’ın yaptığı Ortaokul 8. Sınıf Türkiye Cumhuriyeti İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı, 2019-2020 eğitim-öğretim yılından itibaren 5 yıl süreyle Türkiye genelinde ders kitabı olarak okutulacak.

Hazırlamış oldukları kitabı Vali Dr. Ozan Balcı’ya takdim eden komisyon üyeleri, komisyon çalışmaları ve çalışma süreçleri ile ilgili Vali Dr. Ozan Balcı’ya bilgi arz ettiler.

Vali Dr. Ozan Balcı kitabın Tokat’ta hazırlanmasından duyduğu memnuniyeti belirterek, kitap yazım çalışmalarındaki başarılarından dolayı komisyon üyelerini başarı belgesiyle ödüllendirdi.  Vali Dr. Ozan Balcı, emekleri ve gayretleri nedeniyle komisyon üyelerine teşekkür ederek, komisyon üyelerinin başarılarının devamını diledi.

Paylas:
0