Pts. Oca 27th, 2020

TOKAT’TA PARK SORUNUNU ÇÖZÜN

2 min read

İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, birim amirleri ile birlikte mahalle toplantılarına devam ediyor. 18 Temmuz Perşembe günü akşamı saat 18.00’da Alipaşa Mahallesi sakinleri ile Tokat Belediyesi Sosyal Tesislerinde bir araya gelindi. Alipaşa Mahallesi Muhtarı Kemal Öğüt, mahalle sakinleri ve esnaflar ile mahallenin ihtiyaç duyduğu, dile getirmek istediği konuları, hizmetleri bire bir muhataplarına en üst yetkilisine yüz yüze göz göze söyleme fırsatı buldular.

Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, mahallelinin katılımı için teşekkürlerini dile getirdi ve “BİZİ ÇALIŞTIRIN!” vurgusunu dile getirdi. Mahallelinin görmüş olduğu her hangi bir hususu çekinmeden 155’e iletebileceklerini belirten Topaloğlu “155’i arayarak polisi çalıştırın.” dedi.

Ali Paşa Mahallesi Muhtarı Kemal Öğüt, konuşmasında böylesi bir ortamı sağladıkları için Müdür Göksel Topaloğlu ve amirlerine teşekkürlerini dile getirdi. Mahallelinin çözüm beklediği hususların başında metruk binalar geldiğini söyledi. Mahallede 19 tane metruk bina olduğunu söyleyince, Müdür Göksel Topaloğlu, “bizde 9 tane deniyor. Bu nasıl olur, hemen bir araştıralım, bizim kayıtlarımızda 9 görülürken niye 19 çıkıyor? Muhtar mahallesini en iyi bilendir. Hemen biz bir arkadaşımızı gönderelim Muhtarımızın yanına, o kayıtlarımızda görülmeyen yerleri de ekleyelim” diyerek talimat verdi.

 

TRAFİK KONUSU ÖNE ÇIKTI

Mahallelinin öne çıkardığı hususların başında trafik konusu geldi. Hatalı parklar, esnafların iş yerlerinin önünü kapayan, bilhassa bayanların çocuklarını gezdirdikleri arabaları ile geçit bulamadıkları parkların önlenmesi konusunda hassasiyetler dile getirildi.

BEKÇİLERE TEŞEKKÜRLER

Güvenlik güçlerinin asayiş ve huzuru sağlamak için gösterdikleri gayretlere ve bilhassa bekçilik sisteminin başlamasıyla gelen iyileşmelere dair teşekkürler dile getirildi.

MÜDÜR TOPALOĞLU’NUN İSTEKLERİ

Yaklaşık 2 saati bulan toplantının sonlarına doğru Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu da halktan istekleri olduğunu beyan ederken 3 hususu öne çıkardı ve “polisi çalıştırın!” mesajı ile birlikte su hususlara dair yardımcı olunmasını istedi:

*Açık alan düğünlerinde silah, havai fişek vb. Maddeler atılmasına müsamaha gösterilmesin.

*Dolandırıcılara karşı, cep telefonu aracılığıyla aldatmalara karşı lütfen uyanık olun.

*Hırsızlık olaylarına karşı önlemleri ihmal etmeyin.

Paylas:
0